ĮVADAS
Iš ekonomikos teorijos žinoma, kad: verslo subjektai negali egzistuoti izoliuotai, tarp skirtingų ekonominių subjektų visuomet yra sąveika; atviros sistemos turi sąveiką su aplinka; verslo subjektai gyvuoja konkrečioje verslo ir organizacinėje aplinkoje; visuomenė ir verslo sąlygos yra tarpusavyje priklausomos. Vidutinio darbo užmokesčio rodiklis Europos sąjungoje yra vienas iš svarbesnių rodiklių analizuojant verslo ir ekonominę aplinką skirtingose Europos sąjungos valstybėse, be to šis rodiklis stipriai siejiesi su kitais ekonominiais rodikliais.
Darbo aktualumas. Žmogaus darbas ir už jį gaunamas užmokestis yra vieni svarbiausiu ekonomikos elementų. Vidutinis darbo užmokestis parodo vidutinį žmogaus uždirbamą atlygį už savo darbą. Šis rodiklis sietinas su kitais valstybės rodikliais, todėl analizuojant vidutinio darbo užmokesčio rodiklį galime geriau suprasti kitus valstybės socialinius ir verslo rodiklius, kadangi visi ekonominiai rodikliai tarpusavyje turi sąsajų.
Darbo tikslas – Išanalizuoti vidutinio darbo užmokesčio ES rodiklio svarbą ekonomikai.
Darbo uždaviniai:
Išsiaiškinti vidutinio darbo užmokesčio Europos sąjungoje sampratą;
Išsiaiškinti analizuojamo ekonominio rodiklio svarbą ir palyginti su kitais rodikliais;
Parengti ir atlikti taikomąjį tyrimą „Vidutinis darbo užmokestis ES“ situacijai atskleisti Lietuvoje;
Darbo objektas, vidutinis darbo užmokestis Europos sąjungoje.
. Darbo metodai:
Statistinis duomenų apdorojimas;
Respondentų Lietuvoje apklausa;
Literatūros analizė.
Darbo struktūra:
Pirmoje dalyje yra aprašoma nagrinėjamo ekonominio rodiklio samprata ir svarba šalies ekonomikai, rodiklis yra lyginamas su kitais rodikliais.
Antroje dalyje atliekama pasirinktų duomenų statistines ir matematines analizės.
Trečioje dalyje yra atliekama atlikto taikomojo tyrimo (anketinės apklausos) analizė.
1.1 VIDUTINIO DARBO UŽMOKESČIO EUROPOS SĄJUNGOS ŠALYSE SAMPRATA
Vienas svarbiausių gamybos veiksnių yra darbas. Darbas - tai žmogaus tikslinga veikla,
jo fizinių ir protinių sugebėjimų realizavimas siekiant gauti tam tikrų materialinių ar dvasinių gėrybių. Darbas suteikia kiekvienam žmogui galimybę save realizuoti, rasti savo vietą ir pripažinimą tarp kitų žmonių. Darbo rinka kartu su žemės ir kapitalo rinkomis įeina į ekonominių išteklių rinkos sudėtį. Kaip teigia Mačernytė-Panomariovienė I. (2003), darbas, kaip ir kiti ekonominiai ištekliai, rinkoje įgyja savo kainą. Ši kaina yra darbo užmokestis, kurį gauna užimti gyventojai, piniginis atlygis, sumokamas už darbą, atliekamą pagal darbo sutartį ir gali būti mokamas kaip alga arba kaip valandinis atlygis (Vainienė, 2008). Lietuvoje, kaip ir kitose Europos Sąjungos šalyse darbo atlikimo bei apmokėjimo sąlygos nustatomos įstatymais. Darbo užmokesčio sistemos formavimas daugumoje
Šį darbą sudaro 5525 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!