Etikos, verslo etikos ir jų studijų reikšmė: 1)verslo etika civilizuoto pasaulio atributas. Ji naudojama aiškinantis gyvenimo prasmę, kaip pagalbą prieštaringame atvejyje kontroliuoja profesionalūs tarnybos ir ne tarnybos metu, lavina laikyseną.
2)aukštojo išsilavinimo atstovai yra visuomenės avangardas, jais labiausiai pasitikima kaip specializuotais, kaip civilizuotais šalia esančiais. Įgyjant aukštąjį vadybininko išsilavinimą, būtinos verslo etikos studijos.
3)teisingas verslas lemia visuomenės konfortišką būvį, tuo pačiu verslininkas pelno piniginį(materialinį), dvasinį-saugumo, saviraiškos, transcendentinį atlygį.
VERSLO ETIKOS SAMPRATA:filosofija- mokslas kuris ieško reiškinių esmės, siekia juos paaiškinti, o etika ieško veikimo esmės. 1-tiesa-tai kas yra ištikrųjų. 2-verslas-yra aktyvi visuomeninė veikla aprūpinanti visuomenę jos civilizacijos poreikių patenkinimui reikalingą produkciją ir duodanti pelną. 3-moralė-visuomeninis institutas, kurį sudaro kultūrinei bendruomenei būdingi veikimo standartai; tai visuomenės tiesa, kas yra teisingas veikimas. Moralės funkcijos: teisingo veikimo pasiūla; vertinamoji-vertina mūsų poelgius; auklėjamoji-mus auklėja, ugdo; komunikacinė- su moraliu asmeniu yra saugu; 4-dora-atskiro žmogaus individo tiesa, kas yra saugus veiksmas. 5-etika-ji atsiranda tada, kai nebepakanka moralės(tai filosofinė disciplinatirianti teisingą veikimą, kaip gėrio pasireiškimo sąlyga, tai jau yra mokslas; patikslina, vertina moralę(6). 7-verslo etika-specialioji etikos šaka, tiria pelno siekimo atitikimą teisingumo principai:a)tiria teisingą verslą; b)sprendžia konkrečias praktines situacijas; c)kontroliuoja verslininką darbo ir sudarbo verslu; d)derina verslo ir visuomenės interesus(8); e)lavina verslininko laikyseną; 9-teisė-tai yra kai nevykdomas etikos ir moralės normos atsiranda teisė. Etikos ir moralės normos tampa įstatymais.
Kantas-moralinis Kanto imperatyvas: egzistuoja visuotinis-moralinis dėsnis, kuris tenkina visiems ir visiems laikams: a)vadovaujantis sveiku protu, reikia elgtis pagal tokias elgesio taisykles, kurios galėtu tapti visuotiniu elgesio dėsniu; b)žmonės veikime yra ne priemonės o tikslas.
TERMINAI: Akceptavimas-vidinis, neprievartinis sutikimas su nuomone, priėmimas. Antinomija-prieštaravimas tarp dviejų logiškai pagrįstų teiginių. A posteiori-iš pasekmės išvadų darymas, remiantis faktais. A priori- iš anksto nepatyrus, išvadų darymas be precedento. Destruktyvus-griaunantis veikimas. Dilema-situacija kurioje reikia rinktis 1 iš 2 galimybių. Dualizmas-dvilypumas. Ekstrapoliacija- savybių, atskleistų ištyrus vieną reiškinio pusę, perkėlimas kitai reiškinio pusei. Fatalizmas- teorija teigianti kad viskas žmogaus gyvenime nulemta. Spekuliatyvus-...
Šį darbą sudaro 2901 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!