Konspektai

Verslo etikos esmė ir samprata

10   (1 atsiliepimai)
Verslo etikos esmė ir samprata 1 puslapis
Verslo etikos esmė ir samprata 2 puslapis
Verslo etikos esmė ir samprata 3 puslapis
Verslo etikos esmė ir samprata 4 puslapis
Verslo etikos esmė ir samprata 5 puslapis
Verslo etikos esmė ir samprata 6 puslapis
Verslo etikos esmė ir samprata 7 puslapis
Verslo etikos esmė ir samprata 8 puslapis
Verslo etikos esmė ir samprata 9 puslapis
Verslo etikos esmė ir samprata 10 puslapis
Verslo etikos esmė ir samprata 11 puslapis
Verslo etikos esmė ir samprata 12 puslapis
Verslo etikos esmė ir samprata 13 puslapis
Verslo etikos esmė ir samprata 14 puslapis
Verslo etikos esmė ir samprata 15 puslapis
Verslo etikos esmė ir samprata 16 puslapis
Verslo etikos esmė ir samprata 17 puslapis
Verslo etikos esmė ir samprata 18 puslapis
Verslo etikos esmė ir samprata 19 puslapis
Verslo etikos esmė ir samprata 20 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

„Etika“ kaip atskiras filosofinės disciplinos pavadinimas buvo pradėtas vartoti IV a. pr. m. e., o tik pirmąkart sutiktas Aristotelio veikaluose. Šiandien žodis etika vartojamas kaip mokslo – filosofijos šakos – pavadinimas, o moralė, ar kitaip dorovė – šio mokslo objektas. Kita vertus, dažnai „etika“ vartojama kaip dorovės moralės sinonimas. Etikos mokslo objektas yra moralė arba dorovė. Šis teiginys jau seniai filosofų pripažintas nenuginčijamu. Tačiau, kas yra moralė – dar vis yra ginčų priežastis. Kadangi etika yra filosofijos šaka, todėl kiekvienas filosofas turi teisę atrasti savo tiesą ir ją pateikti. Galima teigti, kad dorovė – tai visuomenės patirties, papročių, tradicijų ir sąmonės vaisius. Etikos mokslas yra specifinis tuo, kad jis nagrinėja dorovę – neapčiuopiamą ir nepasveriamą dalyką, tačiau aktualų visiems (Paulavičiūtė, 1998).
Dažnai etika, moralė ir dorovė traktuojamos kaip tapačios sąvokos. Kai kurie teoretikai linkę pabrėžti, kad etika - tai daugiau teoriniai samprotavimai, tuo tarpu moralė siejama su praktiniais sprendimais ir elgesiu. Etika – kaip moralinė vertybė. Šią poziciją atstovauja Aristotelis. Jis teigė, kad įgimtos moralinės savybės neegzistuoja, jų išmokstama socializacijos procese. Išmokstama ir patikrinama, kas yra gera/bloga, teisinga/neteisinga ir kt. Tačiau vertingi yra ne tik tam tikras mąstymas ar jautimas, bet ir nusiteikimas ar polinkis veiksmui. Šios teorijos kredo: elgiuosi taip, nes manau tai esant teisinga. I. Kant etiką laiko principu. Jis teigia, kad egzistuoja visiems bendri moralės principai. Filosofo nuomone, pareiga yra vienintelis moralinio veikimo kriterijus (Alijošiutė, Baršauskienė, Barvydienė ir kt., 1999).
N. Makiavel etiką laiko pasekme. Akcentuoja, kad apie veiksmus turi būti sprendžiama pagal pasekmes, rezultatus, o ne pagal veikiančio asmens puoselėjamas vertybes, principus. Vokiečių verslo etikos teoretikas P. Drucker teigia (Alijošiutė, Baršauskienė, Barvydienė ir kt., 1999), kad neegzistuoja unikali ir izoliuota verslo etika.
Nuo seniausių laikų kalbama apie profesinę etiką, pabrėžiant tokius dalykus kaip profesinė sąžinė ir atsakomybė, orumas ir savigarba. Natūralu, kad dirbant įvairiose srityse, susikuria ne tik įvairios...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 11720 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
32 psl., (11720 ž.)
Darbo duomenys
  • Verslo etikos konspektas
  • 32 psl., (11720 ž.)
  • Word failas 409 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt