Konspektai

Verslo ekonomika. Teorija

9.8   (2 atsiliepimai)
Verslo ekonomika. Teorija 1 puslapis
Verslo ekonomika. Teorija 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Išlaidos ir jų planavimas.
Išl-ų apskaita.Visi įm-ių ūkiniai sprendimai vienaip ar kitaip yra susiję su išl-ų skaičiavimu.Išl-ų skaičiavimas l.svarbus nustatant gaminio ir paslaugos kainą,sudarant pelno,pinigų srautų,planus bei ataskaitas.Skaičiuojant įm-ės pelną matome,kad įm-ės veiklą galime suskirstyti į 4 rūšis: 1)Pagrindinė, tipinė įm-ės veikla;2)Kita,netipinė veikla;3)Finansinė ir investicinė veikla;4)Pagautė ir netekimai(nauda ar praradimai dėl neįprastos veiklos,kuri nepriklauso nuo įm-ės valdytojų).
Kiekviena veikla susujusi su tam tikromis sanaudomis.Pagrindinę veiklą apibūdina 2 straipsniai:1)parduotų prekių(suteiktų paslaugų)savikaina:2)veiklos sanaudos kurios apima pardavimų bendrąsias bei administracinea sąnaudas.Parduotų prekių ir atliktų darbų savikaina.
Savikaina-pinigais išreikštos išteklių sąnaudos produkcijai pagaminti.Savikainą sudaro:1.Tiesioginės gam-os išl-os;1.1.Sunaudotų pagrindinių medžiagų,žaliavų,komplektuojančių gaminių vertė;1.2.Papildomos išl-os medžiagoms įsigyti;1.3.Tiesiogiai priskiriamas gamybinių darbininkų atlyginimas.1.4.Tiesiogiai priskiriamos gamybinių darbininkų įmokos soc.draudimui.
2.Netiesioginės gam-os išl-os.2.1Pagalbinių medžiagų vertė;2.2Pagalbinių darbinikų atlyg-as;2.3Pagalb-ių darbin-ų soc.draudimas;2.4.Gam-oje dirbančių administracijos darbuotojų atlyg-as ir įmokos soc.draudimas.2.5Gam-ių pastatų nusidėv-as;2.6Gam-ių įrengimų nusidėv-as;2.7Netiesioginių paslaugų apmokėjimas(energijos,kuro,vandens,gamub.įrengimų nuoma,palūkanos,turto draud.),aplinkos taršos išl-os ir kt.
Veklos sąnaudos.
1.Pardavimų sąnaudos;1.1.atlyginimas prekybos darbuotojams;1.2.pardavimų paslaugos(transportas,tara,įpokavimas,patalpų nuoma,apšildymas,apšvietimas,valymas,sandėliavimas);1.3.skelbimai ir reklama;1.4.kitos pardavimo sąnaudos;1.5.prekybos atstovybių kitose šalyse išlaikymas.2.Bendrosios ir admin-ės sąnaudos.2.1.bendrojo ir admin-io personalo d.užmok-is bei soc.draudimo įmokos;2.2.nuoma(patalpų,inventoriaus,skaič.technikos)2.3.remontas ir eksploatacija;2.4.turto draudimas;2.5.turto nusidėvėjimas;2.6.kitos sąnaudos(ryšių,kanceliarijos).
Kitos sąnaudos.Šiai grupei priklauso:kitos veiklos,finansinės bei investicinės veiklos sąnaudos ir netekimai.Kitos veiklos sąnaudos atspindi apmokėtas arba apmokėtinas pašaliniams(tretiesiems)asmenims sąnaudas,susijusias su netipine įm-ės veikla.Finansinės ir investicinės veiklos sąnaudos priklauso sumokėtos(ar mokėtinos)palūkanos už gautas paskolas,nuostolis dėl valiutos kurso pasikeitimo,sumokėtos(ar mokėtinos)baudos bei delspinigiai,netekimai dėl ankščiau įmonėje naudoto ilgalaikio turto perleidimo,kt
Netekimai(ypatingieji praradimai)rodo neįprastinės veiklos sąnaudas.Jiems priklauso nuostoliai dėl stihinių nelaimių,sumos,kuriomis klaidingai buvo padidintas ankstesnių ataskaitinių laikotarpių veiklos rezultatas.
Išlaidų klasifikavimas individualiose įmonėse ir ūkinėse bendrijose.Indiv-iose įm-ėse ir ūk.bendr-e sąnaudos apskaitoje klasifik-os tokiais elementais:1)Materialinės ir joms prilygintos sąnaudos.2)Nusidėvėjimas.3)Darbo apmokėjimo sąnaudos. 4)Soc.draudimo įmokos. 5)Privalomojo draudimo įmokos. 6)Žemės mokestis. 7)Sumokėtos palūkanos už kreditus.
8)Kelių mokestis.
9)Kitos išl-os(mokestis už valstybinius gamtos išteklius ir aplinkos teršimą,neviršijant nustatytų normų bei limitų,PVM)
1.Mater-ėms ir joms prilyginčioms sąn-oms priskiriama:-žaliavos,medžiagos,jų įsigijimo vertė;-įpokavimo medžiagos;-komplektavimo gaminiai;-smulkus inventorius priskyriamas trumpalaikiam turtui;-kuro energijos naudojimas technol-ms tikslams,patalpų šildymui ir apšvietimui
-sandėliavimo išlaidos.transporto išlaikomo išl-os;
-patalpų nuoma,kanceliar.išl(internetas,komp.aptarn.);
-konsultacinės, juridinės-konsultacinės
išl. 3.D.apmok.sąnaudos:
-d.užmok;-padidintas apmok-as už kenksmingą darbą,už darbą poilsio...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2033 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (2033 ž.)
Darbo duomenys
  • Ekonomikos konspektas
  • 2 psl., (2033 ž.)
  • Word failas 64 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Verslo ekonomika. Teorija egzaminui

Verslo ekonomika. Teorija egzaminui Ekonomika Peržiūrėti darbą

Įvado į ekonomiką išsami teorija

Įvado į ekonomiką išsami teorija Ekonomika Peržiūrėti darbą

Įvado į ekonomiką teorija

Įvado į ekonomiką teorija Ekonomika Peržiūrėti darbą

Verslo ekonomikos egzamino teorija

Verslo ekonomikos egzamino teorija Ekonomika Peržiūrėti darbą

Verslo ekonomika ir verslininkas

Verslo ekonomika ir verslininkas Ekonomika Peržiūrėti darbą

Mikro ir makro ekonomika - teorija

Mikro ir makro ekonomika - teorija Ekonomika Peržiūrėti darbą

Verslo ekonomika - marketingas ir informacija

Verslo ekonomika - marketingas ir informacija Ekonomika Peržiūrėti darbą

Verslo ekonomika ir visuotinė kokybės vadyba

Verslo ekonomika ir visuotinė kokybės vadyba Ekonomika Peržiūrėti darbą

Verslo ekonomika

Verslo ekonomika Ekonomika Peržiūrėti darbą

Ekonomika - teorija

Ekonomika - teorija Ekonomika Peržiūrėti darbą

Įmonių ekonomika - teorija egzaminui

Įmonių ekonomika - teorija egzaminui Ekonomika Peržiūrėti darbą

Verslo ekonomika: darbužių siuvimas UAB "Stilių žaismas"

Verslo ekonomika: darbužių siuvimas UAB "Stilių žaismas" Ekonomika Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt