Referatai

Vėberio-Fechnerio dėsnio tyrimas

10   (1 atsiliepimai)
Vėberio-Fechnerio dėsnio tyrimas 1 puslapis
Vėberio-Fechnerio dėsnio tyrimas 2 puslapis
Vėberio-Fechnerio dėsnio tyrimas 3 puslapis
Vėberio-Fechnerio dėsnio tyrimas 4 puslapis
Vėberio-Fechnerio dėsnio tyrimas 5 puslapis
Vėberio-Fechnerio dėsnio tyrimas 6 puslapis
Vėberio-Fechnerio dėsnio tyrimas 7 puslapis
Vėberio-Fechnerio dėsnio tyrimas 8 puslapis
Vėberio-Fechnerio dėsnio tyrimas 9 puslapis
Vėberio-Fechnerio dėsnio tyrimas 10 puslapis
Vėberio-Fechnerio dėsnio tyrimas 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

XIX amžiaus viduryje buvo padaryta išvada, kad žmogaus psichinius reiškinius reiktų matuoti panašiai, kaip kad fizikai matuoja fizikinius reiškinius. Pirmiausia imta matuoti elementarius psichinius reiškinius – pojūčius (Bagdonas, 1977 18 ). Mums yra svarbu pastebėti stimulus, kurie sukelia pojūčius, bet kartais daug svarbiau yra įvertinti tų stimulų skirtumą, pavyzdžiui, nustatyti, kuris iš dviejų garsų yra stipresnis. Todėl mūsų sensorinė sistema pasižymi tam tikru jautrumu, kurį apibūdina absoliutus ir santykinis jutimo slenksčiai.
Absoliutus slenkstis – silpniausias dirgiklis, sukeliantis adekvatų pojūtį. Jis matuojamas fizikiniu dirgiklio stiprumu ir parodo žemiausią mūsų jautrumo ribą (Gurčinienė, 2007). Santykinis slenkstis – minimalus stimulo pokytis, sukeliantis vos pastebimą pojūčio pokytį. Jį apskaičiuoti nesunku: iš etaloninio stimulo reikia atimti keičiamą stimulą. Kuo šis skirtumas mažesnis, tuo geresnis mūsų sensorinės sistemos jautrumas (Bagdonas, 1977).
E. Vėberis padarė išvadą, kad norint aptikti dviejų dirgiklių skirtumą, jie turi skirtis pastoviu dirgiklių skirtumo ir pirminio dirgiklio stiprio santykiu (t.y. diferenciniu slenksčiu). Šis dėsnis vadinamas Vėberio dėsniu ir yra gana plačiai vartojamas (Myers, 2008). Vėliau G. Fechneris pasiūlė matuoti pojūtį vos pastebimu pojūčių skirtumu, be to, jis teigė, kad šie skirtumai yra vienodo dydžio. Suskaičiuodami vos pastebimus žingsnelius keičiant stimulo reikšmes, mes galime nustatyti subjektyvų dviejų stimulų skirtumą. Taip gimė gerai žinomas Vėberio-Fechnerio dėsnis: S = k ln(I) (čia k – proporcingumo konstanta, I – dirgiklio intensyvumas, S – pojūčio stiprumas). Pasirodžius šio dėsnio kritikai (jis galioja tik tam tikrame stimulų diapazone, vos pastebimas pokytis nėra pastovus), S. Stivensas pasiūlė naują būdą, padėsiantį matuoti dviejų stimulų parametrų suvokiamą skirtumą: S = α In (čia α – proporcingumo koeficientas, n – laipsnio rodiklis) ( Vaitkevičius, 2002).
Visgi Vėberio-Fechnerio dėsnis išliko popiuliarus bei tyrinėjamas.
Patikrinti, ar galioja Vėberio-Fechnerio dėsnis tiriant 400 pikselių, 200 pikselių, 100 pikselių, 50 pikselių ilgio tieses ir jų pokyčius.
20 metų psichologijos pirmo kurso studentė. Regėjimas: kairė akis 1,00, dešinė akis 1,00. Patirties panašiuose eksperimentuose neturi.
Darbo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2876 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (2876 ž.)
Darbo duomenys
  • Psichologijos referatas
  • 12 psl., (2876 ž.)
  • Word failas 668 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt