IŠVADOS IR PASIŪLYMAI......................................................................................................
LITERATŪROS SĄRAŠAS........................................................................................................
PRIEDAI......................................................................................................................................
20
ĮVADAS
Darbo tema „Valstybės piniginių išteklių struktūra“. Darbo tikslas surinkti ir apibendrinti įvairių šaltinių informaciją pasirinkta tema.
Savo darbe daugiau dėmesio skirsiu valstybės biudžetui todėl, kad valstybės biudžetas yra pagrindinis valstybės finansinis fondas. Jame sukaupiama didžiausia valstybės pajamų dalis. Tema yra savalaikė, nes valstybės biudžetas yra sudaromas ir tvirtinamas kasmet. Lietuvoje biudžetas yra deficitinis (išlaidos viršija pajamas).
Jau nuo seno buvo žinoma, kad negali būti sveiko finansų ūkio, jei iš anksto, tam tikram laikui, nesudaroma laukiamų pajamų ir numatomų išlaidų sąmata. Ta taip svarbi viešajam ūkiui išlaidų ir pajamų sąmata vadinama biudžetu. Žodis “biudžetas” yra kilęs iš senovinio prancūzų žodžio “bouge”, sumažintas “bougette”, odinis maišiukas. Prancūzai pirmą kartą pavartojo žodį “budget” valstybės pajamų bei išlaidų sąmatos prasme 1802 m. XIX amžiuje žodis “budget” savo nauja prasme pasklido po visą pasaulį.
Lietuvos Respublikos biudžetinę sandarą sąlygoja valstybės sandara ir administracinis teritorinis suskirstymas. Lietuvos valstybinę biudžeto sistemą sudaro savarankiškas Lietuvos Respublikos valstybės biudžetas ir savarankiški savivaldybių biudžetai. Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių biudžetai sudaro Nacionalinį biudžetą. Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių biudžetams taikoma vienoda pajamų ir išlaidų klasifikacija, kurią nustato Lietuvos Respublikos Finansų ministerija.
Biudžetų pajamas sudaro Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyti mokesčiai ir kitos įmokos į biudžetus.
Darbo tikslas: Apžvelgti valstybės piniginių išteklių struktūrą.
Siekiant iškelto tikslo darbe bus sprendžiami tokie pagrindiniai darbo uždaviniai:
• apibendrinti įvairių šaltinių informaciją;
• apibudinti valstybės piniginius išteklius;
• įsigilinti į valstybės biudžeto esmę;
• panagrinėti biudžeto sandarą;
• pateikti išvadas bei pasiūlymus.
1. Valstybės piniginiai ištekliai
1.1. Valstybės piniginių išteklių apibūdinimas
Valstybės piniginiai ištekliai – valstybės biudžeto, valstybės pinigų fondų lėšos bei piniginės lėšos, kurias Vyriausybė teisės aktų nustatyta tvarka yra gavusi, pasiskolinusi, paskolinusi ar kitaip investavusi.
Valstybės pinigų fondų steigimas:
• Valstybės pinigų fondai gali būti steigiami tik priėmus atitinkamą valstybės pinigų fondo įstatymą.
• Valstybės pinigų fondų steigėjų ir valdytojų teises ir pareigas kaupiant bei valdant šių fondų lėšas ir atsakomybę už efektyvų ir racionalų jų naudojimą nustato...
Šį darbą sudaro 5309 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!