XX amžiuje daugumoje išsivysčiusių šalių valstybės vaidmuo ekonomikoje vis didėjo. Tai pasireiškė valstybės išlaidų ir surenkamų mokesčių apimties didėjimu, jų svorio bendrajam vidaus produkte (BVP) augimu, nacionalinių pajamų dalies, skiriamos socialinės programoms didėjimu, bei aktyvesniu dalyvavimu ekonomikoje apsitelkiant teisinio reguliavimo ir kontroliavimo priemones.
Valstybės kaip institucijos formavimąsi sąlygojo dvi svarbiausios kryptys - siekimas apginti savo piliečius nuo priešų užpuolimo ir palaikyti vidaus tvarką. Laikui bėgant, valstybės vaidmuo išsiplėtė, jis apėmė vis naujas visuomenės gyvenimo sritis. Šiuo metu valstybės vaidmuo išsiplėtė, jis apima naujas visuomenės gyvenimo sritis; tvarkos palaikymą, krašto apsaugą, socialinį – kultūrinį šalies vystymą, viešąjį administravimą, socialinės rūpybos sistemos kūrimą, pajamų perskirstymą. . Be to, valstybė savo pajamų, išlaidų ir reguliuojančios veiklos pagalba taiso rinkos mechanizmo spragas. Todėl galima teigti, kad valstybės išlaidos yra valstybinės veiklos, kuri apima prekių ir paslaugų gamybą/teikimą bei įvairius pervedimus, visuomeninė kaina.
Išanalizuoti valstybės išlaidų 2003 – 2005 m. kitimo tendencijas, apžvelgti valstybės išlaidas ir valstybės vaidmenį.
Darbo uždaviniai:
Apibūdinti valstybės išlaidų politiką;
Apibūdinti valstybės vaidmenį;
Išanalizuoti valstybės išlaidų kitimo tendenciją;
Pateikti apibendrinimą.
Tyrimo objektas:
Tyrimo objektu laikytina valstybės išlaidos ir valstybės vaidmuo.
Metodai:
Mokslinės, publicistinės bei internetinės literatūros šaltinių analizė.
Sisteminimas.
Lyginamoji analizė.
Grafinis vaizdavimas.
Apibendrinimas.
1. Valstybės
Valstybės formavimąsi sąlygojo dvi svarbiausios kryptys – siekimas apginti savo piliečius nuo piešų užpuolimo ir palaikyti vidaus tvarką. Vystantis valstybei, jos vaidmuo išsiplėtė, jis apėmė vis naujas visuomenės gyvenimo sritis: tvarkos palaikymą, krašto apsaugą, socialinį- kultūrinį šalies vystymą, krašto administravimą. Valstybė dalyvauja gamybinėje komercinėje veikloje, ji ėmėsi ginti skurstančiuosius ir palaikyti visuomenės narių lygybę, kurdama įvairias socialinės rūpybos sistemas. Augant ūkiui, valstybė ėmėsi jo reguliavimo, kurti ir palaikyti ūkio infrastruktūros sistemas. Ji dažniausia dalyvauja didelio pelno negeneruojančiose ekonominio gyvenimo srityse, kur privatus sektorius negali dalyvauti dėl ženklių, tik tolimoje perspektyvoje atsiperkančių investicijų arba žemo pelningumo lygio. Be to, valstybė savo pajamų, išlaidų ir reguliuojančios veiklos pagalba taiso rinkos mechanizmo spragas.1
1.1 Valstybės išlaidų politika
Agreguotas valstybės išlaidų lygis turi atitikti nacionaliniams valstybės politikos...
Šį darbą sudaro 4026 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!