Kiekvienos valstybės ekonominiame gyvenime svarbus vaidmuo tenka jos finansams, ypač pagrindiniam finansų išteklių fondui – nacionaliniam biudžetui. Taip pat valstybėse formuojami su gyventojų socialinių poreikių tenkinimu susiję specialūs tikslinės paskirties fondai. Mūsų šalyje tai – Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetas ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetas.
Taip pat mokesčiai yra nuo seniausių laikų žinomas svarbiausias valstybės finansinis šaltinis, jos gyvavimo pagrindas, vyraujanti biudžeto įplaukų akumuliavimo forma. Mokesčių sistema turi skatinti ekonomikos plėtrą. Keičiantis šalies ekonomikai ir politinei situacijai, mokesčių sistema taip pat turi neišvengiamai keistis.
Nuo to, kaip tvarkomi ir valdomi valstybės finansai, didele dalimi priklauso ir fiskaliniai rezultatai. Pagrindinės valstybės finansų problemos - įplaukų gavimas, išlaidų valdymas ir valstybės skola - labai panašios visame pasaulyje. Tačiau įvairiose šalyse šios funkcijos atliekamos ir valdomos skirtingai.
Valstybės finansų sistema laikui bėgant keičiasi. Kai kurių šalių vadovai suformulavo labai aiškią valstybės finansų reformos strategiją ir sąžiningai jos laikėsi. Suverenumo, fiskalinės įtampos, regioninio bendradarbiavimo, globalizacijos ir naujosios informacinės technologijos pokyčiai radikaliai pakeitė aplinką, kurioje tvarkomi valstybės finansai. Valstybės finansų valdymas nuolat reformuojamas, kad neatsiliktų nuo greitai kintančios išorinės aplinkos.
Taigi nuo valstybės finansų, nacionalinio ir tikslinės paskirties biudžetų rodiklių labai priklauso visų jos funkcijų atlikimas, ypač žmonių gyvenimo lygis.
Daugelis ekonomikos literatūros autorių pateikia, kad žodžio „finansai“ kilmė nėra visiškai aiški. Vieni išveda jį iš anglų fine – bauda, piniginė bausmė, kiti iš lotynų finatio – bylos baigimas, teismo nustatyta bauda, vėliau reiškė kiekvieną valdovo užkrautą mokėjimą. Šiuo metu „finansai“ tapo tarptautiniu žodžiu, finansais pradėta vadinti valstybės bei savivaldybių pajamos ir išlaidos.
Finansai – tai visuma ekonominių ir piniginių santykių, susijusių su nacionalinio ir bendrojo vidaus produkto paskirstymu, perskirstymu sudarant, paskirstant ir panaudojant piniginių lėšų fondus, reikalingus visuomenės poreikiams tenkinti. Įdomi V. Jurgučio mintis: „Beveik kiekvienas žmonijos istorijos lapas rodo didelę finansų reikšmę ekonominei, kultūrinei ir politinei tautos raidai. Todėl gal ir ne be pagrindo sakoma, kad tikroji kiekvienos...
Šį darbą sudaro 11105 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!