1. VALSTYBĖS FINANSŲ POLITIKA. JOS SĄVOKA.
3. politika – tokios veiklos tikslai ir uždaviniai bei jos realizavimo būdai.
Valstybės finansų politika – tai įvairių finansinių priemonių, kurias vykdo įvairios finansų sistemos grandys, siekiant nustatytų visuomenės interesus atitinkančių tikslų (t.y. įvairių finansinių priemonių įgyvendinimas įvairiuose valdymo lygiuose).
1. Finansų vystymo programų paruošimas ir pagrindimas; (Ilgalaikės prognozės, kuriose atsispindėtų, ko valstybė nori pasiekti ir per kiek laiko. Valstybės finansų tikslas turi būti išreikštas kiekybiniu mastu, t.y pinigais - BVP, biudžeto deficitas ir pan). Finansų vystymo programos turi būti orientuotos į bendras valstybės vystymo programas.
2. Pagrindinių finansų panaudojimo krypčių einamajam periodui ir tolimesnei perspektyvai nustatymas; (t.y. turi būti aiškūs einamieji planai, kurie turi būti suderinti su ilgalaikiais planais).
3. Veikla, susijusi su nustatytų programų ir tikslų įgyvendinimu bei šios veiklos kontrolė (svarbu stebėti, kad programos būtų vykdomos).
Apibendrinant, galima teigti, kad visi minėti elementai yra vienodai svarbūs ir , jei nėra nors vienos grandies, nėra valstybės finansų politikos.
Finansų politikos sudedamos dalys:
-finansų strategija
-finansų taktika
Finansų strategija – tai ilgalaikė finansų politikos kryptis, orientuojanti į tolimesnę perspektyvą ir numatanti stambių, sudėtingų finansų problemų, atitinkančių nustatytą visuomenės ir valstybės ekonominio ir socialinio vystymosi strategiją, sprendimą.
Finansų taktika – tai konkretus visuomenės ir valstybės vystymosi etapo finansų uždavinių sprendimas, keičiant finansinių santykių organizavimo būdus, metodus, pergrupuojant finansinius išteklius.
Reikalavimai efektyviai finansų politikai:
• Grįžtamojo ryšio užtikrinimas;
• Finansinio rezultatyvumo augimas (grąža);
• Tiesioginė priklausomybė tarp numatomų panaudoti finansinių lėšų ir turimų finansinių išteklių (finansinė logika);
• Savalaikis reagavimas į konkretaus momento ypatybes, įvedant politikos pakeitimus, būtinus strateginių uždavinių įgyvendinimui (lankstumas);
Priemonių, kurios įgyvendinamos įvairiose finansų sistemos grandyse, suderinimas tarpusavyje, orientuojant į svarbiausių to etapo finansinių uždavinių sprendimą (kompleksiškumas).
2. FINANSŲ POLITIKĄ FORMUOJANTYS SUBJEKTAI
Svarbiausias vaidmuo finansų politikos formavime tenka LR Seimui. LR Konstitucijos 67 str. nustato, kad Seimas tvirtina valstybės biudžetą ir prižiūri, kaip jis vykdomas; nustato valstybinius mokesčius ir kitus privalomus mokėjimus. Be to LR Konstitucijos atskiras, t.y. XI skirsnis, skirtas...
Šį darbą sudaro 4417 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!