Klausimas: Valstybės finansų įtaka ūkio plėtrai.
• Tikslai.
• Galimybės.
• Priemonės.
Valstybės finansų įtaką ūkio plėtrai galima analizuoti dviem aspektais: tai instituciniu ir ekonominiu (finansai plačiaja prasme) aspektu. Kaip žinome, valstybės finansų sistemą sudaro tam tikra finansinių grandžių visuma, kurių paskirtis – aprūpinti valstybę piniginėmis lėšomis, būtinomis jai vykdant ekonomines, socialines ir politines funkcijas. Pavyzdžiui, biudžeto pagalba valstybė gali sukoncentruoti savo rankose didžiąją nacionlinių pajamų dalį ir per pajamų ir išlaidų mechanizmą ji daro įtaką visuomeninei gamybai, skatina jos augimą, palaiko būtiną vartojimo lygį, vietiniai biudžetai vykdo socialines programas – vietinio ūkio valdymą, švietimo, sveikatos apsaugos, išteklių gavybos, pramonės rėmimą ir kt.
Taip pat yra ir nebiudžetiniai fondai, kurių paskirtis – tikslinių priemonių finansavimas, pavyzdžiui, socialinio draudimo ar pensijų fondai aprūpina žmones pašalpomis, teikia socialines išmokas, pensijas, įvairias kompensacijas, finansų pagalba lėšos yra skiriamos našlaičiams, nukentėjusiems nuo nelaimingų atsitikimų, remiami moksleiviai, studentai ir kt. Valstybinis kreditas leidžia subalansuoti valstybės pajamas ir išlaidas, tai yra, pritraukiant laikinai laisvas įmonių, organizacijų ir gyventojų lėšas, užtikrinti valstybinių išlaidų finansavimą, valstybės skola gali padengti biudžeto deficitą, taip pat gali pakeisti mokesčius, skatinti vidaus taupymą bei Lietuvos kapitalo rinkos plėtrą. Valstybinių įmonių finansų dėka valstybė bando išspręsti prieštaravimus tarp privačios nuosavybės savininkų interesų ir visos valstybės bendrų ekonominių interesų – jos teikia gyventojams būtinas ryšių, komunikacijų, transporto paslaugas.
Dažniausiai šių institucijų veikla apsiriboja pagrindinėmis valstybės finansų funkcijomis, kaip minėjau, - makroekonominiu valdymu, įplaukų surinkimu, valstybės išlaidų, grynųjų pinigų, valstybės skolos valdymu. Tačiau vis dažniau valstybės finansų institucijos vertinamos ne tik pagal jų pagrindines tiesiogines funkcijas, bet ir pagal tai, kiek jos padeda geriau valdyti valstybę.
Taigi, kalbant apie valstybės finansus plačiąja prasme, valstybės finansų sistemą galima apibūdinti ir kaip dviejų ekonominių elementų – pajamų ir išlaidų visumą, tai yra finansinių išteklių įvairioms valstybės struktūroms pritraukimas ir lėšų panaudojimas įvairioms valstybės reikmėms. Tad tuo būdu valstybė finansų pagalba ne tik tiesiogiai įtakoja...
Šį darbą sudaro 1327 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!