Referatai

Vaikų raidos psichologija

10   (1 atsiliepimai)
Vaikų raidos psichologija 1 puslapis
Vaikų raidos psichologija 2 puslapis
Vaikų raidos psichologija 3 puslapis
Vaikų raidos psichologija 4 puslapis
Vaikų raidos psichologija 5 puslapis
Vaikų raidos psichologija 6 puslapis
Vaikų raidos psichologija 7 puslapis
Vaikų raidos psichologija 8 puslapis
Vaikų raidos psichologija 9 puslapis
Vaikų raidos psichologija 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Maži vaikai yra priklausomi nuo savo tėvų ir auklėtojų moralinių normų. Tik nedaugelis trejų – ketverių metų vaikų, suaugusių nuomone, pasielgs “teisingai” ir pasidalins arba pasikeis žaislais su kitu vaiku. Suaugusiųjų patarimai arba nurodymai yra svarbiausia išorinė jėga, lemianti šio amžiaus vaiko moralę. Mažam vaikui nebūdinga abstrakti, vidinė taisyklių sistema, kuri vadovautų jo moraliniams samprotavimams.
Kognityvinės raidos teoretikai tiria, kaip keičiasi augančio vaiko moraliniai samprotavimai. Jie teigia, kad didėjantis pažintinis subrendimas ir socialinė patirtis padeda vaikui vis geriau suprasti tarpusavyje sąveikaujančias socialines normas, kurios reguliuoja moralinę atsakomybę. Vaikai iš pradžių socialines sutartis pradeda suprasti suvokdami paprastus, konkrečius žmonių įsipareigojimus, o vėliau suvokdami abstraktesnes, visapusiškesnes visuomenines institucijas ir teisines sistemas. Supratimas apie visuomenę ir socialines stuktūras keičiasi, todėl vaiko moraliniai idealai (koncepcijos, kas turi būti daroma, kai skirtingi žmonių norai ir poreikiai) taip pat turi būti peržiūrimi, kad būtų teisingi, dorai ir subalansuotai išspręstos moralinės problemos.
Kognityvinė teorija taip pat, kaip ir kitos teorijos, negali būti laikoma visiškai atskleidžianti moralę. Nes mąstydamas apie tai, kas yra moralu, žmogus nebūtinai elgsis pagal jam žinomas moralines normas. Yra daugybė pavyzdžių, demonstruojančių, kaip vaikai ir suaugusieji dažnai kompromituoja savo teisingumo, dorumo idealus, leisdami vyrauti savanaudiškiems interesams, net kai jie tiki, jog taip elgtis yra blogai. Jau prieš kelis dešimtmečius nustatyta, kad įvairiausiomis situacijomis nėra ryšio tarp vaikų moralinio samprotavimo ir realaus elgesio. Tačiau neginčytina kognityvinės raidos teorijos dalis yra ta, kad moralės supratimas veikia moralinę motyvaciją.
Vaikas, pradėjęs suprasti socialinių normų tikslus ir funkcijas, vis daugiau gerbia save ir tuos žmones, kurie palaiko ir saugo tas normas. Vaikai pamažu pradeda suprasti, kad elgesys, apie kurį mąstoma, yra svarbi teisingumo socialinio pasaulio kūrimo ir palaikymo dalis.
Tiriant vyresnius vaikus, paauglius ir suaugusius žmones, nustatyta, kad moralinis samprotavimas ir moralus elgesys vidutiniškai atitinka vienas kitą. Tai padeda paaiškinti, kodėl žmonės elgiasi vienaip ar kitaip.
Vaiko supratimas apie socialinius susitarimus keičiasi, kartu...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3621 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (3621 ž.)
Darbo duomenys
  • Raidų psichologijos referatas
  • 10 psl., (3621 ž.)
  • Word failas 118 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt