Referatai

Vaikų ir jaunimo teisių užtikrinimas Lietuvoje

9.6   (3 atsiliepimai)
Vaikų ir jaunimo teisių užtikrinimas Lietuvoje 1 puslapis
Vaikų ir jaunimo teisių užtikrinimas Lietuvoje 2 puslapis
Vaikų ir jaunimo teisių užtikrinimas Lietuvoje 3 puslapis
Vaikų ir jaunimo teisių užtikrinimas Lietuvoje 4 puslapis
Vaikų ir jaunimo teisių užtikrinimas Lietuvoje 5 puslapis
Vaikų ir jaunimo teisių užtikrinimas Lietuvoje 6 puslapis
Vaikų ir jaunimo teisių užtikrinimas Lietuvoje 7 puslapis
Vaikų ir jaunimo teisių užtikrinimas Lietuvoje 8 puslapis
Vaikų ir jaunimo teisių užtikrinimas Lietuvoje 9 puslapis
Vaikų ir jaunimo teisių užtikrinimas Lietuvoje 10 puslapis
Vaikų ir jaunimo teisių užtikrinimas Lietuvoje 11 puslapis
Vaikų ir jaunimo teisių užtikrinimas Lietuvoje 12 puslapis
Vaikų ir jaunimo teisių užtikrinimas Lietuvoje 13 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Pastaraisiais metais aktualiausios Lietuvai problemos yra gyvenimo lygio smukimas, nusikalstamumas ir nedarbas. Vaikai ir jaunuoliai yra itin jautrūs aplinkos pokyčiams bei socialinės apsaugos ir kontrolės susilpnėjimui.
Vaikų nusikalstamumas - specifinė nusikalstamumo dalis, viena iš svarbiausių socialinių teisinių problemų, o prevencija - viena reikšmingiausių teisėsaugos užtikrinimo sričių.
1995 - 1999 m. Lietuvoje vaikų nusikaltimai sudaro 16 - 17 proc. visų atskleistų nusikaltimų, 16 - 18 proc. nusikalsta pakartotinai. Apie griežtą bausmių politiką liudija ir tokie duomenys: 1997 m. 229 vaikai atliko bausmę auklėjimo darbų kolonijoje, 1998 m. - 336, o 1999 m. - 239 vaikai. Dauguma nepilnamečių nuteisti už plėšimus ir vagystes (1999 m. - 74,5 proc.) ir tik nedidelė dalis - už sunkius nusikaltimus (1999 m. - 6 proc.).
Praktika rodo, kad kriminalinė justicija Lietuvoje yra nepajėgi susidoroti su augančiu nepilnamečių nusikalstamumu. Galiojantis Baudžiamojo proceso įstatymas nerealizuoja humaniškumo principų sulaikytų nepilnamečių atžvilgiu, su vaikais dirbantys pareigūnai neturi specialaus pedagoginio, psichologinio pasirengimo. Be to, nepilnamečiai laikomi tardymo izoliatoriuje neribotą laikotarpį, nors Baudžiamojo proceso įstatyme numatomi tam tikri apribojimai. Deja, egzistuojanti sulaikymo terminų pratęsimo praktika rodo, kad numatyti apribojimai nėra veiksmingi.
Nusikaltimų išsiaiškinimas „bet kokia kaina“ neretai pamina svarbesnes vertybes - humanizmą, teisingumą, pagarbą žmogui ir jo teisėms bei kitus teisinės valstybės principus - demokratinės valstybės egzistavimo pagrindą.
Šios ir kitos aplinkybės, nepalanki nepilnamečių socialinė situacija privertė parengti kriminalinės justicijos reformos Lietuvoje pagrindus. Svarbiausias reformos tikslas - padėti nusižengusiems nepilnamečiams integruotis į prasmingą ir pilnavertį visuomenės gyvenimą.
“Save the children” yra didžiausia NVO, kovojanti už vaiko teises. Ją sudaro 29 pasaulio šalys, kurios dirba pagal vieningą strateginį planą ir nuo 2000 metų Lietuvos “Gelbėkit vaikus”, t.y. “Save the children” dalyvauja tuose procesuose kaip asocijuota narė. Laukiama paskutinio momento, t.y. gegužės mėn., kad ši 29 narių bendrija balsuotų už tai, kad Lietuvos “Gelbėkit vaikus” organizacija įsijungtų į tą šeimą. Kaip žinia, visi vaikai ir suaugusieji turi lygias teises. Vaikais...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4355 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (4355 ž.)
Darbo duomenys
  • Civilinės teisės referatas
  • 13 psl., (4355 ž.)
  • Word failas 98 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt