Referatai

Vaikų dainos

9.6   (3 atsiliepimai)
Vaikų dainos 1 puslapis
Vaikų dainos 2 puslapis
Vaikų dainos 3 puslapis
Vaikų dainos 4 puslapis
Vaikų dainos 5 puslapis
Vaikų dainos 6 puslapis
Vaikų dainos 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Referato tema - "Vaikų dainos"

Vaikų dainos - lopšinės, Vaikų dainos – gyvūnijos apdainavimas ir formulinės dainos, Vaikų dainos.

Ištrauka

Tam bandelių nebeduos.
Daug gražių dainelių lietuvių liaudis yra sukūrusi vaikams. Senais laikais, kai buvo maža knygelių, dainelės ir pasakos, bei visa kita liaudies kūryba, buvo vienintelė mokytoja, auklėtoja, linksmintoja.
Dainos lydėjo vaikus nuo pat lopšio. Mažą kūdykėlį motinėlė liūliuodavo, migdydavo gražiomis lopšinėmis, išsakydama jomis savo meilę vaikui. Vaikelį vadindavo meiliausiais vardais...
Aukso žiedeliu užbovytas,
Nendrių lopšeliu užliūliuotas...
Kai vaikutis paaugdavo, žaizdavo linksmus žaidimus, kurių smagūs žodžiai būdavo palydimi nesudėtingų judesių. Tai „Košelės virimas“, „Sadutės“, įvairūs supojimai, jodinimai. Visi tie judesiai buvo tarsi savotiška mankšta, vaiko kūno sanarių lavinimas. O žaidimų teksteliai – tarsi mažos pasakėlės, kuriose veikė paukšteliai, gyvūlėliai – varnelės, šakelės, katytės, pelytės, ir kiti vaikams artimi ir pažystami gyvūlėliai. Taip vaikas buvo įvedamas į aplinkos pasaulį.
O paaugę vaikai jau ir patys dainuodavo. Labiausiai buvo mėgstamos dainos apie paukščių ir žvėrelių nuotykius. Dainose gyvūnėliai ir paukščiai dirba, linksminasi kaip žmonės. Jie yra geri arba blogi. Jais atskleidžiami žmonių charakteriai, jų ydos. Visi žinome plačiai paplitusiais dainas apie „neklaužadą oželį“, pasipūtusią „ponią“ pelėdą , kurios pasigyrimai savo gražumu sukelia juoką, apie darbščius šarkelės vaikus, apie vargšą žvirblelį, kuriam skauda kojelę, sparnelį, galvelę ir daug kitų. Ir dabar vaikai jas mielai dainuoja.
Apie vaikų dainas daugiausia rašo vaikų liaudies dainas kuriantys žmonės ir tie kurie domisi vaikų danomis žmonės. P.Jokimaitienė, B.Sruoga, S. Daukantas, A. Vyšniauskaitė, O. Kapica – tai tik keletas autorių, kurie rašė apie vaikų dainas, lopšines ar kitą vaikų dainų rušį. Autoriai kalbėdami apie dainas rašo įvairiai: vieni rašo iš kur jos kilusios, kur jos labiausiai paplito ir dar kitokiomis temomis. Šiuo referatu noriu sužinoti kokia buvo pagrindinė vaikų dainų tema ir kokią naudą duoda dainos vaikams.
Vaikų dainos - lopšinės
Lopšinės yra vaikų dainų grupė, savo funkcija glaudžiai susijusi su kūdikio augimu, jo supimu, raminimu, migdymu. Tai folkloriniai kūriniai, kuriuose didelį vaidmenį vaidina improvizacija. Folklorininkų teigimu, lopšinėse išliko nemaža senųjų epochų atspindžių.Todėl lopšinės iš visų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2180 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (2180 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos referatas
  • 7 psl., (2180 ž.)
  • Word failas 63 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt