Juozas Grušas – vienas žymiausių XX a. antrosios pusės rašytojų. Šis Lietuvos dramaturgas išleido kūrinį, pavadinimu „Meilė, džiazas ir velnias“. Tai tragikomedija, kurioje pabrėžiami tokie aspektai, kaip gėris ir blogis, meilė ir velnias. Kūrinyje pabrėžiami konfliktai ir nesusipratimai tarp senosios ir naujosios kartos atstovų. Parodoma, kuo pasižymi naujoji karta ir kaip bando savo požiūrį bei idėjas įrodyti visam pasauliui: „Leiskit mums gyventi taip, kaip matome, pasiimti, ką galime, kai ką savo kurti“. Daug kūrinio detalių yra plėtojama per pagrindinių veikėjų paveikslus. Tai Andrius, Julius, Lukas ir Beatričė. Keturi paaugliai, kurie augo be motinų, turintys savo gyvenimo supratimą. Kiekvieno iš šių veikėjų pasaulis kažkuo savitas, niūrus ir painus. Tačiau kiekvienas su savo jausmais tvarkosi skirtingai ir turi savo vertybes.
Vienas iš jaunuolių – Andrius. Labai energingas, drąsus bei praktiškas vaikinas. Tačiau iš savo tėvo paveldėjo polinkį į smurtą ir prievartą. Andrius nepajuto tėvų meilės. Jo pagrindiniai vaikystės prisiminimai susiję su žiauriu ir negailestingu tėvo elgesiu. Todėl jis linkęs vadovauti aplinkiniams, tokiu būdu patenkindamas savo savigarbą. Vaikinas vis galvoja apie vagystes ir išprievartavimus. Jis neprognozuojamas ir gali pasirinkti netinkamą kelią savo gyvenime: „Sušaudys mane, jei suseks. O aš nebijau! Viskas nusibodo! Kas mano gyvenime gali įvykti?!“. Jis atmeta vyresniosios kartos argumentus, nes jie neleidžia įvykdyti neleistinų dalykų. Tačiau savo tuščiam pasaulyje turi ir spindulėlį, kuris yra Beatričė. Kadangi jos trokšta ne jis vienas, tai tampa kova tarp bendraamžių. Tačiau jis nesielgia su Beatriče gražiai. Ją vadina netinkamai: „Sulaikykite tą kekšę“. Vadovauja ir trokšta, kad ji paklustų jam: „Niekur tu neisi! Būsi čia!“. Nepaisant to, būtent jį, o ne kitus, myli Beatričė. O tai sukelia dar didesnį chaosą vaikinų tarpe.
Kiti du Andriaus draugai, kurių gyvenimai irgi nėra pripildyti laimės ir džiaugsmo, Julius ir Lukas. Juliui gyvenimas - tai beprotnamis ir didžiulė kančia: „Beprotnamis! Taip? Tik ne jūs jį sutvarkysite.“ Jis nesupranta gyvenimo prasmės. Jo...
Šį darbą sudaro 856 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!