Konspektai

Vaiko kalbos raida ir mąstymas

10   (1 atsiliepimai)
Vaiko kalbos raida ir mąstymas 1 puslapis
Vaiko kalbos raida ir mąstymas 2 puslapis
Vaiko kalbos raida ir mąstymas 3 puslapis
Vaiko kalbos raida ir mąstymas 4 puslapis
Vaiko kalbos raida ir mąstymas 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Į pirmųjų gyvenimo metų pabaigą vaikas daug ką supranta, kas jam sakoma, bet mažai dar gali pats pasakyti, nes negali visų garsų, ypač jų derinių ištarti. Per kitus dvejus metus, vis intensyviau naudodamas kalbą bendravimui su žmonėmis ir patyrimui fiksuoti, vaikas ją ištobulina, kūrybiškai perimdamas gimtosios kalbos struktūrą. Itin išlavėja vaiko klausa gimtosios kalbos garsams – foneminė klausa.
Pirmieji vaiko žodžiai – vieno ar dviejų skiemenų daiktavardžiai. Jais nurodomas objektas arba reiškiama mintis. Kai kalbant vartojamas tik daiktavardis, nors ir labai primityviai išreikštas, jis nurodo objektą arba jo požymius, bet nieko nepasako, kas su tais objektais darosi arba gali atsitikti. Kad informacija apie objektą būtų išsamesnė, prie taip išreikšto veiksnio reikia dar papildomų nekalbinių priemonių. Tokios priemonės yra garso intonacija, mimika ir kt.
Pirmieji vaiko žodžiai neturi griežtos apibrėžtos reikšmės – tas pats žodis vartojamas keliems daiktams pavadinti. Pvz. „tedi“ reiškia paveikslą, knygą ir kitus daiktus, kurių pavadinimo dar nežino. Pirmieji vaiko žodžiai , jo sukurti ir vartojami savo įspūdžiams išreikšti ar objektyviai informacijai perduoti, vadinami mažąja, arba autonomine, vaiko kalba. Tai vieno skiemens žodžiai, dažnai sudarą porą: „ma ma“, „au au“, mū mū“ ir t.t., sudėtingesni veiksmo garsų pamėgdžiojimai – „didy“ (vežimas) ir panašiai.
Veiksmažodžiai irgi labai paprasti. Vieni iš jų yra natūros garsų pamėgdžiojimas, dažniausiai sekant suaugusius, pvz., „tiapu tiapu“, „bum“, „apa“ – lipti, bet greitai ima vartoti ir supaprastintus bendrinės kalbos žodžius: „lipi lipi“ – lipu, veiksmažodžių liepiamąją nuosaką („ateik“, „pagauk“ ir t.t.). vaikas susikuria ir sudėtingesnių žodžių. Tai gali būti veiksmažodžiai: „avavinti“ – loti, „atslėpti“ – priešingos reikšmės žodžiui „paslėpti“, „sijuok“ – juokis. Atsiranda sudėtingesnės darybos daiktavardžių: „utetiuka“ – saldainiukas, „skudurytė“ – skruzdėlytė. Pavartodamas dažniau girdėtas priesagas, pasidaro būdvardžių : „suplastelinuotas“, „patinkinė sriuba“.
Sakiniai irgi pasidaro sudėtingesni. Apie 1m. 8 mėn. sakiniai sudaromi iš trijų ir daugiau žodžių. Pvz.: „Tamsu, tamsu, ambary adeda“ – tamsu, tamsu, kambary nedega lempa; „pankų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2434 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (2434 ž.)
Darbo duomenys
  • Raidų psichologijos konspektas
  • 5 psl., (2434 ž.)
  • Word failas 60 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt