Referatai

Vaikas ir šeima teisiniu aspektu

9.8   (3 atsiliepimai)
Vaikas ir šeima teisiniu aspektu 1 puslapis
Vaikas ir šeima teisiniu aspektu 2 puslapis
Vaikas ir šeima teisiniu aspektu 3 puslapis
Vaikas ir šeima teisiniu aspektu 4 puslapis
Vaikas ir šeima teisiniu aspektu 5 puslapis
Vaikas ir šeima teisiniu aspektu 6 puslapis
Vaikas ir šeima teisiniu aspektu 7 puslapis
Vaikas ir šeima teisiniu aspektu 8 puslapis
Vaikas ir šeima teisiniu aspektu 9 puslapis
Vaikas ir šeima teisiniu aspektu 10 puslapis
Vaikas ir šeima teisiniu aspektu 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Mūsų visuomenėje didelis dėmesys skiriamas šeimai, vaikystei, motinystei ir tėvystei. Ir tai saugo ir įgyvendina nemažai įstatymų. Vieni iš jų, tai LR Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas, Lietuvos Respublikos Konstitucija, LR Valstybinių pašalpų šeimoms auginančioms vaikus įstatymas ir kt.
Šeima – tai pagrindinė visuomenės ląstelė ir natūrali visų jos narių gyvenimo bei gerovės aplinka. Ji taip pat yra ir svarbiausia asmeninės buities organizavimo forma, santuokos sąjunga ir giminyste besiremiantis kolektyvinis subjektas. Šeimai turi būti teikiama didžiausia, kokia tik įmanoma globa ir parama, ypač tuo laikotarpiu, kai yra kuriama šeima ir ji rūpinasi vaikų auklėjimu bei priežiūra.
Motinystė – yra moters gebėjimas atlikti išskirtinę biologinę ir socialinę funkciją – gimdyti vaikus, pratęsti žmonijos egzistenciją. Motinystės sauga ir globa – vienas prioritetinių valstybės uždavinių.
Vaiko interesų ir gerovės prioritetas visose visuomenės ir valstybės gyvenimo srityse įtvirtintas 1989m. Vaiko teisių konvencijoje, kurią Lietuvos Respublika ratifikavo 1995m. liepos 3d. Jis pripažintas ir Visuotinėje žmogaus teisių deklaracijoje, Tarptautiniame pilietinių ir politinių teisių pakte, Tarptautiniame ekonominių, socialinių ir kultūrinių teisių pakte, taip pat ir specializuotų įstaigų bei tarptautinių organizacijų, kurios rūpinasi vaikų gerove, įstatuose ir atitinkamuose dokumentuose.
LR Konstitucijos 39 straipsnio 1 dalyje rašoma, kad „valstybė globoja šeimas, auginančias ir auklėjančias vaikus namuose, įstatymo nustatyta tvarka teikia joms paramą“1. Šeimoms, auginančioms vaikus, yra numatyta piniginė socialinė parama, kuri teikiama šeimai ar vienišam asmeniui atsidūrus ties skurdo riba ar kitais atvejais, taip pat teikiamas socialines paslaugas, t.y. pagalbą nepinigine forma.
Piniginė socialinė parama teikiama įvairiomis pašalpomis arba kompensuojant tam tikras gyventojų išlaidas. Dalis piniginės socialinės paramos teikiama tam tikroms asmenų grupėms, kurioms įstatymais nustatyta gauti šią paramą be pajamų tikrinimo. Kita dalis teikiama nepasiturintiems asmenims, tikrinant jų pajamas.
Visa tai įteisinta LR Valstybinių pašalpų šeimoms, auginančioms vaikus, įstatymu. Tas pats įstatymas nustato tokias mokamas pašalpas:
1. vienkartinė pašalpa gimus kūdikiui;
2. nėštumo pašalpa besimokančioms moterims;
3. šeimos pašalpa (mokama už kiekvieną vaiką iki trejų metų);
4. pašalpa...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2581 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • 1. Įvadas 1
 • 2. Šeima, motinystė ir tėvystė 2
 • 3. Vaikystė 4
 • 3.1. Vaikas ir šeima 5
 • 3.2. Vaikas ir mokykla 8
 • 3.3. Vaikas ir socialinė aplinka 8
 • 4. Išvados 9
 • 5. Literatūra 10

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (2581 ž.)
Darbo duomenys
 • Civilinės teisės referatas
 • 11 psl., (2581 ž.)
 • Word failas 84 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt