ir pasibaigimo pagrindas.
Žmogus vienas pats sau nepajėgus užtikrinti visų savo poreikių bei teisių ir tik bendraudamas su kitais teisės subjektais gali bent iš dalies užtikrinti savo teises. O, kad šie santykiai neišsikreiptu, ir neatsirastų galimybės jais piktnaudžiauti reikalinga teisė.
• Teisiniai faktai;
• Teisinis subjektiškumas.
Ir viena iš svarbiausių teisinių santykių prielaidų, tai teisiniai faktai. Pasak profesoriaus A. Vaišvilos „Teisiniai faktai – konkrečios gyvenimo aplinkybės, įvykiai, su kurių buvimu teisės norma sieja konkrečių teisinių santykių atsiradimą, pasikeitimą arba pasibaigimą“1. „Šie faktai tampa teisiniais ne dėl kokių nors savo vidinių savybių, o dėlto, kad su jais įstatymų leidėjas sieja teisinių santykių atsiradimą, pasikeitimą ar pasibaigimą. Pripažinti faktą teisiniu reiškia, kad valstybė reguliuos dėl jo atsirandančius padarinius“2. Taip teisinius faktus apibrėžia ir aiškina profesorius A. Vaišvila.
Mūsų rašto darbo tikslas išsiaiškinti, kokia reikšmę teisiniai faktai turi civiliniams teisiniams santykiams. Ir jau dabar galime teigti, kad tai bene svarbiausias civilinių teisinių santykių atsiradimo, pasikeitimo ir pasibaigimo pagrindas. Ši savo teiginį bandysiu pagrysti savo rasto darbo dėstomojoje dalyje.
DĖSTYMAS
Tiesė veikia sisteminiu būdu, tad dauguma bendrųjų teisės principų veikia ir civilinėje teisėje. Tad teisinia faktai kiap ir kitose teisės šakose užma vieną svarbiausių vietų. Lietuvos respublikos civilinis kodeksas, savo reglamentuojamai sričiai priskiria šiuos visuomeninius santykius. “asmenų turtinius santykius ir sušiais santykiais susijusius asmeninius neturtinius santykius,taip pat šeimos snaytkius. Įstatymų numatytais atvejais šis kodeksas taip pat reglamentuoja ir kitus asmeninius neturtinius santykius”3 KoD Bet tik teisiniais faktais pripažinti visuomeniniai santykiai, gali tapti civilinės teises reglamentavimo dalyku. Ir viskas remiasi kertinu teises principu ir veikia remiantis juo, tai teisių ir pareigų vienovė. Betkurie visuomeniniai santykiai, kuruos savo reglamentuojamą sriti įtraukia teise, ygyja formą ir tampa teisiniais santykiais, nes jų santykių dalyviai įgyja teises ir pareigas. Visomenė įvairi, jos santykiuose daug ir ivairių santykių tačiau ne visi jie tampa teisiniais, teisė nereglamentuoja apsoliučiai visu santykių, ir tai neimanoma ir tai iš dalies prieštarautu...
Šį darbą sudaro 1918 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!