Analizės

Vaclavas Havelas "aksominėje revoliucijoje"

9.0   (3 atsiliepimai)
Vaclavas Havelas "aksominėje revoliucijoje" 1 puslapis
Vaclavas Havelas "aksominėje revoliucijoje" 2 puslapis
Vaclavas Havelas "aksominėje revoliucijoje" 3 puslapis
Vaclavas Havelas "aksominėje revoliucijoje" 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vaclavas Havelas „ Aksominėje revoliucijoje“
Dvejus ar trejus metus po Gorbačiovo pasirodymo pagrindiniai Europos politinio kraštovaizdžio kontūrai liko nepakitę. Amerikiečių buvimas Vakarų Europoje vis dar buvo lemiamas veiksnys, o EEB veikla ribojosi vien ekonomikos sritimi. Rytų Europoje žmones ir toliau šaudė už mėginimą pereiti geležinę uždangą. Savo postuose išliko visi nepajudinami seniai : Honeckeris, Husakas, Kadaras, Ceausescu. Živkovas, Hoxha. Tačiau ir Rytų, ir Vakarų Europa sparčiai artėjo prie neregėtų permainų slenksčio. Išsisklaidžius Šaltojo karo debesims , vienur ir kitur galėjai įžvelgti naujas perspektyvas.
Rytų Europos valstybės buvo Sovietinės priespaudos gniaužtuose. Naujas viltis pajutusios valstybės vylėsi atsiriboti nuo kumščio, jas laikiusias ilgus metus. Čekoslovakija taip pat buvo viena iš tų valstybių,kurios buvo kelyje į laisvę. Tačiau ji likosi nuo Lenkijos ir Vengrijos. Pirmoje 1989 metų pusėje komunizmas ten atrodė nepajudinamas. Tačiau dažniausiai kas turi pradžią, tas turi ir pabaigą. Žvalgydamiesi kokiais būdais kitos valtybės kovoja dėl savo teisių, nepriklausomybės bei laisvės, Čekoslovakija ėmėsi veiksmų. Dažniausiai įvairiuose revoliuciniuose judėjimuose, permainose valstybės viduje atsiranda asmenybės, kurios sugeba sutelkti žmones, suteikia viltį bei pasirįžimą. Vaclavas Havelas šiuo atveju tampa tokia asmenybe Čekoslovakijoje. Jo indėlis į komunistinio jungo nusikratymą yra labai svarbus šios valstybės, kuri vėliau atsiskyrė į dvi atskiras tautas, vystymosi procese.
Sambrūzdis Rytų Vokietijoje, kurį sukėlė permainos Lenkijoje ir Vengrijoje, galiausiai izoliavo komunizmą ir Čekoslovakijoje. 1989 metų rugpjūtį ir spalį prasidėjo masinės demonstracijos, nepatenkinti žmonės būrėsi vienybės vilties pakylėti. Žmonių skaičius buvo neregėtai didelis- paie 750 tūkst. žmonių. Policijos brutualumas jas vaikant tik pakurstė žmonių pyktį. Prie intelektualų, tarp kurių žinoma buvo ir Vaclavas Havelas, ir studentų prisidėjo darbininkai, paskelbę trumpą visuotinį streiką; neramumai laikui bėgant išplito po visą šalį. Prie demonstarcijų prisidėjo apie penkiolika tūkstančių studentų. Lapkričio 17-osios demonstracija sukėlė krizę. Ši data laikoma pradžia to, kas istorijoje vadinama „ Aksominė revoliucija“. Šios revoliucijos chronologiniai rėmai istoriografijoje apibrėžiami nuo jau minėtos lapkričio 17 iki gruodžio...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1118 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1118 ž.)
Darbo duomenys
  • Visuotinės istorijos analizė
  • 4 psl., (1118 ž.)
  • Word failas 42 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę