Referatai

V. A. Graičiūnas ir jo veikla

10   (2 atsiliepimai)
V. A. Graičiūnas ir jo veikla 1 puslapis
V. A. Graičiūnas ir jo veikla 2 puslapis
V. A. Graičiūnas ir jo veikla 3 puslapis
V. A. Graičiūnas ir jo veikla 4 puslapis
V. A. Graičiūnas ir jo veikla 5 puslapis
V. A. Graičiūnas ir jo veikla 6 puslapis
V. A. Graičiūnas ir jo veikla 7 puslapis
V. A. Graičiūnas ir jo veikla 8 puslapis
V. A. Graičiūnas ir jo veikla 9 puslapis
V. A. Graičiūnas ir jo veikla 10 puslapis
V. A. Graičiūnas ir jo veikla 11 puslapis
V. A. Graičiūnas ir jo veikla 12 puslapis
V. A. Graičiūnas ir jo veikla 13 puslapis
V. A. Graičiūnas ir jo veikla 14 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Organizacijų gyvavimo ir vadybos pagrindų suvokimas šiais laikais tampa vienu iš svarbiausių prasmingo ir laimingo kiekvieno žmogaus gyvenimo laidų.
Vadybos mokslas atsirado tik XX a. pradžioje. Pirmieji darbai, skirti racionalizuoti darbo ir valdymo organizavimą pasirodo JAV, nes kaip tik čia susiklostė palankiausios sąlygos formuotis gamybos valdymo problemoms ir jų sprendimo poreikis. Nuolatinis gamybos techninių priemonių tobulinimas vis našesnių mašinų kūrimas skatino įmonių savininkus siekti vis didesnio pelno, o tai buvo galima tik jungiantis į susivienijimus ir stambinant gamybą. Suprantama, kad mokslo, technikos ir gamybos vystymasis apėmė ir tokią sferą, kaip gamybos organizavimas ir valdymas.
Taigi, XIX a. pabaigos ir XX a. pradžios sandūroje pradeda formuotis valdymo mokslinė samprata. F.Teiloras laikomas vadybos mokslo pradininku, kurio darbų įtaka jaučiama ir šiandien.
V.A.Graičiūnas (1989 – 1952) gimė JAV, Čikagoje, lietuvių šeimoje. Pirmasis Lietuvoje vietoj sąvokos „menedžmentas” pradėjo naudoti žodį „vadyba”. JAV įsigijo specialybę, pradėjo domėtis verslo organizavimu, vadyba. 1927 m. atvyko į Europą, gyveno Prancūzijoje bei Vokietijoje. 1935 m. atvyksta į Lietuvą, apsistoja Kaune, kur konsultuoja gamybos bei organizavimo klausimais. Dėstė tuometiniame Kauno Universitete. 1951 m. buvo suimtas ir išvežtas į Rusiją (kalėjimą), kur 1952 m. žuvo.
1933 m. Ženevoje išleidžiamas mokslinių darbų rinkinys, kuriame taip pat yra V.A.Graičiūno darbas „Organizacijos vidiniai ryšiai”. Po 10 metų pasirodo vadovėliai, kuriuose cituojamas V.A.Graičiūnas. 1969 m. JAV išleidžiamas mokslinių darbų rinkinys „Ekonomikos teorijos klasikų publikacijos”. Šiame darbe V.A.Graičiūnas paminėjo svarbią darbo taisyklę: firmos veiklą neigiamai veikia tai, kad vadovas stengiasi turėti kuo daugiau pavaldinių. V.A.Graičiūnas įrodo, kad vadovas negali glaudžiai subendrauti su savo pavaldiniais. Tiesioginis pavaldinių skaičius priklauso nuo darbo bei jo atsakingumo. Kuo pavaldinių mažiausia atsakomybė, tuo daugiau galima jų turėti. Pagal V.A.Graičiūną vadovo įvaizdį formuoja jis pats ir firma, o ne pavaldinių skaičius.
V.A.Graičiūnas rėmėsi bei propagavo F.Teiloro idėjas. Pats F.Teiloras buvo klasikinės vadybos mokyklos atstovas. Klasikinė vadybos mokykla – bene pirmoji vieninga vadybos teorija – susiformavo XX a....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2233 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • Įvadas 3
  • V.A.Graičiūnas ir jo veikla 4
  • V.A.Graičiūno nuopelnai 4
  • Lietuvos vadybos mokykla 9
  • Literatūra 11
  • Priedai 12

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
14 psl., (2233 ž.)
Darbo duomenys
  • Vadybos referatas
  • 14 psl., (2233 ž.)
  • Word failas 120 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt