Gamtoje egzistavusios ekologinės harmonijos pažeidimas prasidėjo kartu su žmogaus veiklos pradžia Žemėje. Ekologijos svarba ypač išryškėjo XIX amžiaus pabaigoje, pradėjus sparčiai vystytis pramonei ir urbanizacijai bei sparčiai didėjant aplinkos taršai. Todėl XX amžiaus pradžioje vienas pagrindinių visuomenės sveikatos specialistų rūpesčių buvo oro, vandens ir maisto sauga, šiukšlių ir atliekų valymas. Šios problemos aktualios ir šiandien, nors daugelyje šalių jos susijusios su industrijos plėtojimusi bei chemijos pramone. Greita mokslo raida prasidėjo XX amžiaus viduryje, kad iškilo grėsmė ne tik žmonių sveikatai, bet ir gyvybės egzistavimui, nors dėka medicinos technologijos pažangos, pramonės revoliucijos sukelta oro, vandens ir dirvos tarša žmonių sveikatai turėjo mažesnių pasekmių negu kitiems ekosistemos dalyviams. Tada buvo suvokta, kad žmogus privalo paisyti gamtos dėsnių, kitaip kyla grėsmė gamtai ir paties žmogaus egzistencijai.
Mokslo šaka, nusakanti esamą situaciją aplinkos taršos požiūriu ir atsakanti į klausimą, ar supanti aplinka kelia grėsmę žmogaus sveikatai bei kokių galima laukti pasekmių vadinama žmogaus ekologija. Vertinant ekologų situacija žmogaus ekologijos mokslo požiūriu yra būtina nusakyti du kintamuosius – koks yra cheminės, fizinės ir biologinės taršos dydis bei kokia yra žmonių, gyvenančių ar dirbančių taršos sąlygomis, sveikatos būklė.
Pagrindiniai reikalavimai sveikai aplinkai buvo numatyti Jungtinių Tautų veiklos programoje (Agenda 21) 1992 m.
Šiame referate plačiau apžvelgsime pirmąjį Jungtinių Tautų veiklos programoje (Agenda 21) paminėta punktą – švarus oras. Taip pat užteršto oro įtaka žmogaus sveikatai.
Žmogus be oro gali išgyventi tik keleta minučių, nes ore esantis deguonis yra būtinas organizmo medžiagų apykaitai palaikyti. Tačiau oro tarša kasdien didėja. Oro tarša – terminas, nurodantis mišinį kenksmingų medžiagų, kurios egzistuoja gamtoje arba patenka į orą kaip žmogaus veiklos pasekmė ir kelia pavojų sveikatai ( Gražulevičienė R. „Žmogaus ekologija“ 2002 m. Kaunas ). Teršalai pagal sukeliamus sveikatai sutrikimus buvo sugrupuoti į:
◦ veikiančius reprodukciją
◦ kancerogenus ( sukeliančius piktybinių navikų augimą )
◦ turintys neurotoksinį poveikį
◦ sukeliančius degeneracines ligas ir kt.
Paaiškėjo kad, ne tik cheminės medžiagos,...
Šį darbą sudaro 1945 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!