Pasirinkome šią temą, nes mums yra įdomus tarpukario gyvenimas Lietuvoje. Kaunas visiems labiausiai asocijuojasi su tarpukariu, mūsų pirmosios respublikos pasiekimais, todėl labai svarbu puoselėti architektūrą ir visą to laikmečio istoriją. Su tuo susijusi ir pati diplomatijos istorija ir kultūra. Kaune 1925 metais rezidavo 18 ambasadų ir pasiuntinybių, o po kelerių metų jų jau buvo trys dešimtys. Savo darbe mes aptarsime diplomatijos reiškinius vykusius tarpukario Kaune, išsiaiškinsime užsienio šalių diplomatinių atstovybių veiklą taip pat apžvelgsime jų architektūros stilius bei atskleisime koks yra jų likimas šiandien.
TIKSLAS IR UŽDAVINIAI
Darbo tikslas : Pristatyti užsienio šalių pasiuntinybes tarpukario Kaune.
Uždaviniai : Aptarti diplomatijos reiškinius tarpukario Kaune.
Apžvelgti užsienio šalių ambasadų architektūros stilius.
Išsiaiškinti koks užsienio šalių pasiuntinybių pastatų likimas šiandien.
DIPLOMATIJOS REIŠKINIAI TARPUKARIO KAUNE
Diplomatija Kaune
Tarpukaris – Lietuvos istorijos periodas nuo Pirmojo pasaulinio karo pabaigos iki Antrojo pasaulinio karo pradžios. 1919-1940 m. Kaune veikė Lietuvos užsienio reikalų ministerija, buvo įsikūrusios užsienio valstybių ambasados, o diplomatų saloninio bendravimo kultūra tapo sudėtine išskirtinės miesto atmosferos dalimi. Šis istorinis laikmetis dar gali būti įvardinamas Diplomatinio Kauno era.
Kaunas labiausiai siejasi su 1918–1940 m. Lietuva, tai tarsi laike įstrigęs miestas, labiausiai paveiktas stereotipų ir net šiandien dažnai vadinamas laikinąją Lietuvos sostine. Nors Kaunas sostinės statusą įgijo gana netikėtai, viltis atgauti Vilnių – istorinę sostinę – buvo tokia gaji, kad pirmaisiais laikinosios sostinės metais miestas beveik neūgtelėjo. Laikui bėgant Kaunas ėmė vis sparčiau vystytis, modernėti. Taip jis tapo administraciniu, politiniu, kultūriniu, ekonominiu visos Lietuvos centru. Kaunas buvo įrašytas ir į diplomatijos žemėlapį. Čia pamažu pradėjo kurtis
diplomatinės atstovybės. Pirmiausia įsikūrė didžiųjų valstybių – JAV, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos – diplomatinės misijos, o ilgainiui – jų ir kitų šalių nuolatinės pasiuntinybės bei konsulatai. Pirmieji užsienio valstybių atstovai susidūrė su buitinėmis problemomis – mieste nebuvo tinkamų patalpų jų darbui ir gyvenimui. Kaunui pradėjus sparčiai augti, jis darėsi vis patrauklesnė rezidavimo vieta, kuri nepriklausomybės pabaigoje jau nesiskyrė nuo kitų Europos sostinių....
Šį darbą sudaro 1116 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Šis mokslo darbas pasitarnaus tau kaip puikus pavyzdys siekiant aukščiausio pažymio!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!