ĮVADAS
Temos aktualumas. Kiekvienos didelės ar mažos valstybės ūkis yra pasaulinio ūkio dalis. Jis suprantamas kaip technologinių, informacinių, ekonominių, ekologinių ir kultūrinių ryšių visuma. Pasaulio ūkis pradėjo formuotis tarptautinės prekybos dėka. Kiekvienos šalies natūralus siekis – gauti ekonominės naudos iš visuomeninio darbo pasidalijimo tarptautiniuose mainuose.
Šiuo metu nė viena valstybė negali pasigaminti visų reikmenų, reikalingų gyventojų poreikiams tenkinti. Taip jau susiklostė, kad kiekviena šalis gamina prekes, kurias jai apsimoka gaminti.
Taigi, manau, kad užsienio prekyba, importas ir eksportas – pakankamai aktuali tema šių laikų ekonomikoje.
Mano kursinio darbo tema – užsienio prekybos tendencijos Lietuvoje.
Kursinio darbo tikslas – ištirti užsienio prekybą (importą, eksportą), suprognozuoti tendencijas ateičiai.
Kursinio darbo uždaviniai:
• Aprašyti užsienio prekybą Lietuvoje, pateikti svarbesnius ekonominius rodiklius, teorinę medžiagą, metodus.
• Apskaičiuoti aprašomąją statistiką, palyginimus pavaizduoti grafiškai, rasti svarbiausias statistines charakteristikas.
• Atlikti regresinę analizę, nustatyti eksporto ir importo priklausomybę, patikrinti, ar egzistuoja koreliacinis ryšys.
• Suprognozuoti eksportą ir importą ateičiai trendo, slankiojo vidurkio ir eksponentinio išlyginimo metodu, palyginti visų prognozei naudotų metodų tikslumą.
• Padaryti išvadas.
Rašydama kursinį darbą rėmiausi internete, statistikos departamento, Lietuvos banko puslapiuose pateikta medžiaga, taip pat 2005m. A. Jakučio, V. Petraškevičiaus knyga „Ekonomikos teorija“.
1. TEORIJA IR METODAI
Importas – tai prekės ir paslaugos, perkamos iš užsienio.
Eksportas – prekių ir paslaugų išvežimas į užsienį, jų kiekis ir vertė.
Istoriniai duomenys teigia, kad Lietuvos teritorijoje vykę užsienio prekybos procesai siekia labai senus laikus. Buvo prekiaujama su Bizantija, Romos valstybe, Skandinavijos šalimis, Vakarų Europos kraštais.[1]
Kokios artimiausios Lietuvos užsienio prekybos perspektyvos? Akivaizdu, kad sėkmingiausia bendradarbiauti su užsieniu tose ekonomikos srityse, kur jau pasiekta didesnė pažanga. Tai lengvoji pramonė, ypač tekstilė, maisto pramonė, naudojanti palyginti gausią žemės ūkio produkciją, radijo ir mikroelektronikos pramonė, medžio apdirbimo, statybinių medžiagų pramonė. Matyt, būtų tikslinga kurti kuo daugiau bendrų įmonių su užsienio firmomis. Sudarant lengvatines sąlygas, galima įtraukti ir užsienio kapitalą. Analogiškai elgiamasi ir kaimyninėse buvusio socialistinio bloko šalyse (Lenkijoje, Vengrijoje ir kt.). [1]
Siekdama sėkmingai spręsti užsienio...
Šį darbą sudaro 4550 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!