Geologijos šaka tirianti Žemės istorija ir vystymosi dėsningumus nuo plutos susidarymo momento iki dabar, vadinama istorinia geologija. Vienas iš jos tikslų – nustatyti Žemės plutos uolienų santykinį ir apsoliutinį amžių.
1.1 Paleontologinis metodas: paleontologiniu metodu uolienų amžių galima nustatyti daug tiksliau. Šis metodas pagrįstas organinio pasaulio vystymosi Žemėje istorija. Gyvūnai ir augalai Žemėje vystėsi evoliucijos keliu, pareidami iš primityvių formų į sudėtingesnes. Žuvusių gyvūnų ir augalų liekanos išliko tuose sluoksnuose, kurie susiklostė tuo laikotarpiu, kai gyveno žuvusieji gyvūnai ir augalai. Pagal gyvūnų ir augalų suakmenėjusias liekanas galima nustatyti nuosėdinių uolienų sluoksnių santykinį amžių.
1.2 Santykinis uolienų amžiaus nustatymas: santykiniam uoienų amžiui nustatyti yra keletas metodų. Paprasčiausiu yra laikomas strtigrafinis metodas. Nuodėdos visuomet klostosi sluoksniais, kurie nuosekliai gula vienas ant kito. Todėl dažniauisiai apatiniai sluoksniai bus senesni, negu virš jų esantieji sluoksniai. Šis dėsnis buvo pasklebtas XVII amžiuje. Tačiau jis galioja tiktai tuomet, kai pirminiai sluoksniai nesudaryti. Kalnų srityse dažnai sluoksniai būna sulankstyti, suraukšlėti, užstumti vienas ant kito. Todėl viršuje slūgsoję jaunesnieji uolienų sluoksniai gali atsidurti apačioje. Šiuo atveju nustatant uolienų amžių stratigrafiniu būdu, bus gauti neteisingi rezultatai. Teisingai uoienų amžių galima apibūdinti paleontologiniu metodu. Nustatant šiuo metodu uolienų amžių, tiriamos augalų ir gyvūnų liekanos nuosėdinėse uolienose. Organinis pasaulis Žemėje vystėsi evoliucijos keliu, pereidamas iš primityvių formos į sudėtingiasnes. Todėl kuo senesnis sluoksnis, tuo primityvesnių gyvūnų liekanos juose būna. Palyginus su stratigrfiniu, paleontologinis metodas geresnis tuo, kad, juo naudojantis, galima palyginti įvairiuose Žemės taškuose esančių sluoksnių organines liekanas. Tiek stratigrafiniu, tiek ir paleontologiniu metodu galima nustatyti tiktai santykinį uolienų amžių t.y. pasakyti, kuris sluoksnis yra jaunesnis arba senesnis už kitą. Todėl jau senokai buvo mėginta nustatyti absoliutinį Žemės sluoksnių amžių.
1.3 Absoliutinis uolienų amžiaus nustatymas: absoliutiniam uolienų amžiui nustatyti yra taip pat keletas metodų: geologinis, radiologinis ir kiti.
Norint nustatyti absoliutinį uolienų amžių geologiniu metodu, apskaičiuojamas druskų kiekis, esantis vandenynu vandenyje. Čia remiasi prielaida, kad...
Šį darbą sudaro 1521 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!