Referatai

Uolienų amžiaus nustatymas

9.0   (3 atsiliepimai)
Uolienų amžiaus nustatymas 1 puslapis
Uolienų amžiaus nustatymas 2 puslapis
Uolienų amžiaus nustatymas 3 puslapis
Uolienų amžiaus nustatymas 4 puslapis
Uolienų amžiaus nustatymas 5 puslapis
Uolienų amžiaus nustatymas 6 puslapis
Uolienų amžiaus nustatymas 7 puslapis
Uolienų amžiaus nustatymas 8 puslapis
Uolienų amžiaus nustatymas 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Geologijos šaka tirianti Žemės istorija ir vystymosi dėsningumus nuo plutos susidarymo momento iki dabar, vadinama istorinia geologija. Vienas iš jos tikslų – nustatyti Žemės plutos uolienų santykinį ir apsoliutinį amžių.
1.1 Paleontologinis metodas: paleontologiniu metodu uolienų amžių galima nustatyti daug tiksliau. Šis metodas pagrįstas organinio pasaulio vystymosi Žemėje istorija. Gyvūnai ir augalai Žemėje vystėsi evoliucijos keliu, pareidami iš primityvių formų į sudėtingesnes. Žuvusių gyvūnų ir augalų liekanos išliko tuose sluoksnuose, kurie susiklostė tuo laikotarpiu, kai gyveno žuvusieji gyvūnai ir augalai. Pagal gyvūnų ir augalų suakmenėjusias liekanas galima nustatyti nuosėdinių uolienų sluoksnių santykinį amžių.
1.2 Santykinis uolienų amžiaus nustatymas: santykiniam uoienų amžiui nustatyti yra keletas metodų. Paprasčiausiu yra laikomas strtigrafinis metodas. Nuodėdos visuomet klostosi sluoksniais, kurie nuosekliai gula vienas ant kito. Todėl dažniauisiai apatiniai sluoksniai bus senesni, negu virš jų esantieji sluoksniai. Šis dėsnis buvo pasklebtas XVII amžiuje. Tačiau jis galioja tiktai tuomet, kai pirminiai sluoksniai nesudaryti. Kalnų srityse dažnai sluoksniai būna sulankstyti, suraukšlėti, užstumti vienas ant kito. Todėl viršuje slūgsoję jaunesnieji uolienų sluoksniai gali atsidurti apačioje. Šiuo atveju nustatant uolienų amžių stratigrafiniu būdu, bus gauti neteisingi rezultatai. Teisingai uoienų amžių galima apibūdinti paleontologiniu metodu. Nustatant šiuo metodu uolienų amžių, tiriamos augalų ir gyvūnų liekanos nuosėdinėse uolienose. Organinis pasaulis Žemėje vystėsi evoliucijos keliu, pereidamas iš primityvių formos į sudėtingiasnes. Todėl kuo senesnis sluoksnis, tuo primityvesnių gyvūnų liekanos juose būna. Palyginus su stratigrfiniu, paleontologinis metodas geresnis tuo, kad, juo naudojantis, galima palyginti įvairiuose Žemės taškuose esančių sluoksnių organines liekanas. Tiek stratigrafiniu, tiek ir paleontologiniu metodu galima nustatyti tiktai santykinį uolienų amžių t.y. pasakyti, kuris sluoksnis yra jaunesnis arba senesnis už kitą. Todėl jau senokai buvo mėginta nustatyti absoliutinį Žemės sluoksnių amžių.
1.3 Absoliutinis uolienų amžiaus nustatymas: absoliutiniam uolienų amžiui nustatyti yra taip pat keletas metodų: geologinis, radiologinis ir kiti.
Norint nustatyti absoliutinį uolienų amžių geologiniu metodu, apskaičiuojamas druskų kiekis, esantis vandenynu vandenyje. Čia remiasi prielaida, kad...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1521 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • 1. Uolienų amžiaus nustatymo metodai
 • 1.1 Paleontologinis metodas
 • 1.2 Santykinis uolienų amžiaus nustatymas
 • 1.3 Absoliutinis uolienų amžiaus nustatymas
 • 2. Geochronologinė skalė
 • 3. Uolienų amžiaus nustatymas radiometriniu metodu
 • 4. Radioaktyvioji angles
 • 4.1 Radioaktyviosios anglies atsiradimas
 • 4.2 Radiokarboninis datavimas

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (1521 ž.)
Darbo duomenys
 • Gamtinės geografijos referatas
 • 9 psl., (1521 ž.)
 • Word failas 65 KB
 • Lygis: Universitetinis
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt