Atmosferos srautus lemia vėjo laukas ir oro masės ar atmosferos tankio laukas. Atmosferos srautų aprašymui vien tik slėgio ar temperatūros stebėjimų nepakanka. Ne tropinėse platumose iš atmosferos slėgio ir temperatūros laukų galima gauti tik mezo masto vėjo komponentus, todėl, norint apibrėžti atmosferos cirkuliaciją, reikalingi būtent vėjo matavimai.
Tradiciniai globalinės telekomunikacijų sistemos (Global Telecommunication System – GTS) duomenys apima slėgio, temperatūros, drėgnumo, vėjo ir kitus parametrus, gautus iš antžeminių stočių (MS, naftos platformų, bujų, laivų ir t.t.), aerozondų (gaunami vertikalūs kelių šių meteorologinių parametrų profiliai) ir aviacinių sistemų. Šių tradicinių duomenų nepakanka detaliam atmosferos srautų aprašymui. Sausumoje mažai apgyvendintuose ir/ arba neišsivysčiusiuose pasaulio regionuose jaučiamas žymus šių stebėjimų trūkumas. Virš vandenynų, šių stebėjimų stygius yra dar didesnė problema. Pavyzdžiui, laivai ir lėktuvai teikia informaciją labai ribotuose pasaulinio vadenyno regionuose (tik pagrindiniuose keliuose) ir labai nereguliariais laiko ir erdvės intervalais. Be to, informacija koncentruota tik į pavojingas orų sąlygas. Bujos, nors ir teikia didesnio tikslumo infomaciją nei laivai ar lėktuvai, pasiskirsčiusios dar netolygiau.
Distancinais metodais gauta informacija dažniausiai yra efektyviausias būdas meteorologinei informacijai gauti regionuose, kur šios informacijos gaunama labai mažai (ar negaunama visai). Palydovuose veikiantys distanciniai prietaisai būna dviejų tipų: aktyvūs ir pasyvūs.
Pasyvūs instrumentai matuoja elektromagnetinę radiaciją, ateinančią nuo Žemės paviršiaus ir/ arba iš atmosferos. Kai kurie meteorologinai parametrai gali būti gaunami distanciniais metodais, priklausomai nuo elektromagnetinio spektro (MW, IR, VIS ir t.t.), kuriuo veikia kiekvienas instrumentas. Pavyzdžiui, ERS palydovuose ATSR (Along Tracking Scanning Radiometer) instrumentas naudoja terminę IR jūros paviršiaus temperatūroms gauti; UV, VIS ir NIR diapazonus Envisat palydovuose naudoja GOMOS (Global Ozone Monitoring by Occultation of Stars) instrumentas ozono ir kitų sekamų dujų koncentracijų nustatymui; IR diapazonas NOAA poliarinės orbitos palydovuose naudoja HIRS (High–resolution Infrared Radiation Sounder) instrumentas atmosferiniams temperatūros ir drėgnumo profiliams gauti.
Pasyvieji instrumentai taip pat gali būti naudojami ir nustatant vėjus. Radiacijos išsklaidymas mikrobangų ruože nuo vandenyno paviršiaus priklauso...
Šį darbą sudaro 3071 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!