Mano nagrinėjamos temos objektas yra ūkininko Jono Valiukio ūkis. Šiame darbe analizuosiu šio ūkininko santykius su finansinėmis organizacijomis: su SODRA, Valstybine mokesčių inspekcija bei draudimo įmonėmis.
Darbo tikslas: remiantis teoriniais ir praktiniais literatūros šaltiniais ir ūkininko Jono Valiukio ūkio praktine patirtimi išanalizuoti santykius su finansinėmis organizacijomis.
Žemės ūkio subjektai, norėdami vykdyti veiklą, privalo registruotis mokesčių ir įmokų mokėtojais mokesčių administravimo tvarka.
Šiuo metu ūkininkai moka tokius mokesčius: pridėtinės vertės mokestį – jei jie yra įsiregistravę pridėtinės vertės mokesčio mokėtojais, už save, savo ūkio narius ir samdomus asmenis ūkininkai moka valstybinio socialinio ir sveikatos draudimo įmokas, žemės ar valstybinės žemės nuomos mokestį.
Ūkininkai yra atleisti nuo pelno ir kai kurių kitų mokesčių.
Ūkininko Jono Valiukio ūkis yra įregistruotas kaip pridėtinės vertės mokesčio mokėtojas, todėl Valstybinei mokesčių inspekcijai nustatytais terminais turi pateikti PVM deklaracijas, bei sumokėti pridėtinės vertės mokestį, arba susigrąžinti jį iš biudžeto.
Temos nagrinėjimui panaudojau praėjusių trejų metų ūkininko Jono Valiukio ūkio apskaitos duomenis, įstatymus, teorinę literatūrą.
1. LITERATŪROS APŽVALGA
Ieškodama literatūros šiam kursiniui darbui, radau nemažai straipsnių leidinyje “Mano ūkis”. Rašydama šį darbą naudojausi šiais Lietuvos Respublikos įstatymais: gyventojų pajamų mokesčio įstatymu, pridėtinės vertės mokesčio įstatymu, valstybinio socialinio draudimo įstatymu, sveikatos draudimo įstatymu, taip pat naudojausi ir A.Novošinskienės paskaitų medžiaga bei N.Stončiuvienės ir J.Grigaitės knyga “Ūkininko veiklos apskaita dvejybine sistema”.
2003 metų žurnalo “Mano ūkis” penktame ir šeštame numeriuose išspausdintas A.Slavickienės straipsnis “Ūkininkų mokami mokesčiai ir įmokos”. Šio straipsnio autorė apžvelgia mūsų šalies ūkininkų mokamus mokesčius ir įmokas, pateikia jų apskaičiavimo pavyzdžius. Dabartiniu metu ūkininkai moka tokius mokesčius: žemės ar valstybinės žemės mokestį; jeigu turi samdomų darbuotojų - gyventojų pajamų mokestį; jei yra įsiregistravę pridėtinės vertės mokesčio mokėtojais - pridėtinės vertės mokestį. Už save, savo ūkio narius ir samdomus asmenis jie taip pat moka valstybinio socialinio ir sveikatos draudimo įmokas. Antrojoje straipnio dalyje išsamiau aptariamos ūkininkų mokamos įmokos, supažindinama su jų mokėjimo tvarka.
2003 metų žurnalo Mano ūkis pirmame...
Šį darbą sudaro 6433 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!