Akademija 2005
ĮVADAS
Lietuvos mokesčių sistemą 2004 metais sudarė 22 mokesčiai ir įmokos. Visi jie planuojami skirtingo lygio biudžetuose ir nebiudžetiniuose fonduose, o sumokami į skirtingo lygio iždus (į valstybės biudžetą, savivaldybių biudžetą, valstybinį nebiudžetinį fondą).
Į valstybės iždą patenka pridėtinės vertės mokestis, pelno mokestis, akcizai, ES muitai, atskaitymai nuo pajamų pagal LR kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymą, atskaitymai nuo pajamų pagal LR miškų įstatymą, naftos ir dujų išteklių mokestis, konsulinis mokestis, loterijų ir azartinių lošimų mokestis, mokestis už pramoninės nuosavybės objektų registravimą, valstybės rinkliavos, kvotinio cukraus gamybos ir papildomo cukraus gamybos mokesčiai, baltojo cukraus virškvočio mokestis.
Į savivaldybių iždus patenka įmonių ir organizacijų nekilnojamo turto mokestis, žemės mokestis, paveldimo turto mokestis ir vietinės rinkliavos.
Gyventojų pajamų mokestis patenka ir į valstybės iždą, ir į savivaldybių iždus, ir į Privalomojo sveikatos draudimo fondą. Mokestis už aplinkos teršimą, mokestis už valstybinius gamtos išteklius patenka į valstybės ir savivaldybių iždus.
Įmokos į Valstybinio socialinio draudimo fondą, įmokos į Privalomojo sveikatos draudimo fondą, įmokos į Garantinį fondą patenka tik į valstybinius nebiudžetinius fondus.
Darbo tikslas – išanalizuoti įmonių santykius su valstybės ir savivaldybių iždais.
Darbo uždaviniai, naudojant literatūros šaltinius:
• išsiaiškinti kokią paramą valstybė teikia įmonėms;
• išanalizuoti, kokius mokesčius ir kokia tvarka moka valstybės iždui įmonės.
1. VALSTYBĖS PARAMA
1.1 Mokesčių lengvatos
Siekiant užsienio investicijų skatinimo bei Lietuvos ūkio subjektų veiklos plėtimo už Lietuvos Respublikos ribų, sudarytos ir taikomos dvigubo apmokestinimo ir fiskalinių pažeidimų išvengimo sutartys, šios sutartys yra sudarytos su tokiomis valstybėmis: Airija, Armėnija, Baltarusija, Belgija, Čekija, Danija, D. Britanija, Estija, Italija, Islandija, JAV, Kanada, Kazachstanas, Kinija, Kroatija, Latvija, Lenkija, Moldova, Nyderlandai, Norvegija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Šveicarija, Turkija, Ukraina, Uzbekistanas, Vokietija.
Mokestinės lengvatos plačiau bus aptartos skyriuje „Mokesčiai“.
1.2 Laisvosios ekonominės zonos
Viena iš tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo formų yra laisvųjų ekonominių zonų (LEZ) steigimas. LEZ veiklą reglamentuoja Lietuvos Respublikos laisvųjų ekonominių zonų pagrindų įstatymas. LEZ – tai ūkinei-komercinei ir finansinei...
Šį darbą sudaro 4477 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!