Kiekviena valstybė kuria savą socialinės apsaugos modelį. Socialinė apsauga – tai visuma priemonių, kurių dėka sukuriamas solidarumas tarp žmonių, netekusių (ar iškilus grėsmei netekti) darbo pajamų. Socialinės apsaugos priemonėmis siekiama apsaugoti žmones nuo socialinės ir ekonomonės rizikos pasekmių. Socialinė apsauga pagrįsta visuomeninių interesų solidarumu. Solidarumo principas ypač reikšmingas šalies socialinio draudimo pensijų sistemai. Taip realizuojama kartų tarpusavio pagalbos idėja – perskirstomos pajamos.
1990 m. atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, socialinės apsaugos politika buvo orientuota į socialinį draudimą ir socialinę paramą, teikiant prioritetą draudimo principams, kurie reiškėsi paskatomis dirbti, minimalaus gyvenimo lygio užtikrinimu ir socialinių išmokų koregavimu priklausomai nuo infliacijos. Pagrindinės socialinės apsaugos kryptys pradėjo formuotis, 1990 m. spalio 23 d. priėmus Valstybinio socialinio aprūpinimo pagrindų įstatymą. Šios kryptys sąlygoja – socialinį draudimą (kuris finansuojamas specialiomis įmokomis ir skirtas aprūpinti žmonėms, netekusiems pajamų dėl konkretaus įvykio, pavyzdžiui, nedarbo, ligos, senatvės ir kitais atvejais) ir socialinę paramą (išmokas pinigais ie ne pinigais, įskaitant socialines paslaugas).
Tai gi socialinis draudimas lydi žmogų visą gyvenimą. Valstybinio socialinio draudimo sistema, kaip ir minėjau, pagrįsta solidarumo principu, kuris pasireiškia taip: dirbantys žmonės mokėdami įmokas remia pensininkus, invalidus, bedarbius. Tai fondo biudžetas priklauso nuo įmokų, o įmokos nuo valstybės ekonominės būklės, dirbančiųjų skaičiaus, darbo užmokesčio dydžio ir nuo įmokas mokančiųjų sąžiningumo. Lietuvoje nėra nei vienos įmonės, kuri nebūtų susidūrusi su mokesčių mokėjimu SODRAI. Neretai privalomieji draudimo mokesčiai tampa klausimų ir įvairių neaiškumų objektu. Taip pat, pažymėtina ir tai, kad privalomojo valstybinio socialinio draudimo mokesčio našta tenka darbdaviams ir dirbantiesiems, dėl to dažnai viso šio mokesčio sumos dydžio, kaip ir sveikatos draudimo mokesčio mokėjimo stengiamasi išvengti. Būtent dėl šių priežasčių yra tikslinga išsamiau nagrinėti įmonių, kaip draudėjų, santykius su SODRA ir sveikatos draudimu, jų teisinį reglamentavimą, svarstyti santykių tobulinimo galimybes.
Įmonė, kurios duomenys bus naudojami šiame darbe Lietuvos Respublikos įmonių rejestro įstatymu Ekonomikos ministerijoje buvo įregistruota 1999 m. gegužės 4d.
Bendrovė yra nepelno siekianti...
Šį darbą sudaro 5809 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!