Konspektai

Tarptautiniai valiutiniai santykiai

9.6   (2 atsiliepimai)
Tarptautiniai valiutiniai santykiai 1 puslapis
Tarptautiniai valiutiniai santykiai 2 puslapis
Tarptautiniai valiutiniai santykiai 3 puslapis
Tarptautiniai valiutiniai santykiai 4 puslapis
Tarptautiniai valiutiniai santykiai 5 puslapis
Tarptautiniai valiutiniai santykiai 6 puslapis
Tarptautiniai valiutiniai santykiai 7 puslapis
Tarptautiniai valiutiniai santykiai 8 puslapis
Tarptautiniai valiutiniai santykiai 9 puslapis
Tarptautiniai valiutiniai santykiai 10 puslapis
Tarptautiniai valiutiniai santykiai 11 puslapis
Tarptautiniai valiutiniai santykiai 12 puslapis
Tarptautiniai valiutiniai santykiai 13 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Mokėjimų balansas.
Mokėjimų balansas (angl. Balance of payments) – tai statistinė ataskaita, parodanti atitinkamo laikotarpio šalies ekonominių operacijų su kitomis šalimis (likusiu pasauliu) vertę. Jis parodo visas žinomas ekonomines transakcijas, įvykdomas tarp šalies ir užsienio ekonominių subjektų per tam tikrą laikotarpį (paprastai per ketvirtį, nors apskaičiuojami ir mėnesio bei metų laikotarpio mokėjimų balansai).
Mokėjimų balansas – balansinė tarptautinių operacijų sąskaita – tai vertine išraiška atvaizduoti valstybės ryšiai pasauliniame ūkyje, kurie išreikšti įplaukų ir mokėjimų santykiu. Tarptautinių operacijų balansinė sąskaita kiekybine ir kokybine išraiška pateikia šalies išorinių ekonominių operacijų apimtis, struktūrą ir pobūdį, taip pat šalies dalyvavimą pasauliniame ūkyje.
Pagrindinis Mokėjimų balanso tikslas – parodyti šalies užsienio ekonominių ryšių subalansuotumo lygį. Tačiau balanso sąvoka, vartojama mokėjimų balanse, nėra tapati balanso sąvokai, taikomai įmonės lygmenyje.
Mokėjimų balansas, sudarytas už tam tikrą laikotarpį (mėnesį, ketvirtį, metus), remiasi statistiniais rodikliais, atspindinčiais tuo laikotarpiu atliktus užsienio ekonominius sandorius, ir leidžia analizuoti, kaip keičiasi šalies tarptautinių ekonominių santykių, jos dalyvavimo pasauliniame ūkyje apimtis ir pobūdis. Tam tikro laikotarpio mokėjimų balanso rodikliai susiję su visuminiais ekonominio vystymosi rodikliais: bendruoju vidaus produktu, nacionalinėmis pajamomis bei kt., ir yra valstybinio reguliavimo objektas. Mokėjimo balanso būklė taip pat glaudžiai susijusi su nacionalinės valiutos būkle ilgu laikotarpiu, jos stabilumu ir valiutos kurso kitimu.
Mokėjimų balansas parodo ne prekių ir aktyvų ir t. t. apimtį bei būklę, o jų finansų srautus, tai yra nurodytų straipsnių pokyčius per atitinkamą laikotarpį.
Pastaraisiais metais beveik visos šalys mokėjimų balansus rengia pagal Tarptautinio valiutos fondo (TVF) rekomendacijas bei metodinius nurodymus.
1) prekių ir paslaugų eksportą, importą bei darbo ir investicijų pajamas;
2) šalies finansinių reikalavimų ir įsipareigojimų kitoms šalims pasikeitimą, aukso atsargų, specialiųjų skolinimosi teisių pokytį;
3) neatlygintinus pervedimus.
Mokėjimų balansas sudaromas remiantis buhalterinės apskaitos pagrindiniu dvigubo įrašo principu. Tai reiškia, kad kiekviena ūkinė operacija balanse parodoma du kartus: vieno straipsnio debete, o kito – kredite. Šios taisyklės ekonominė interpretacija gana paprasta – daugelis ekonominių operacijų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 5864 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (5864 ž.)
Darbo duomenys
  • Finansų konspektas
  • 13 psl., (5864 ž.)
  • Word failas 142 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt