Rašiniai

Trėmimas į Sibirą

9.2   (2 atsiliepimai)
Trėmimas į Sibirą 1 puslapis
Trėmimas į Sibirą 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1941 m. birželio 14-osios naktį buvo pradėtas Lietuvos gyventojų trėmimas į Sibirą. Beveik 20 tūkstančių įvairaus amžiaus, tautybės ir profesijos Lietuvos piliečių, tarp kurių buvo ir mano prosenelis Alfredas. Jis papasakojo šią liūdną istoriją, kurią ir aš norėčiau perpasakoti jums.
Mano prosenelis su šeima gyveno vienkiemy, Kėdainių raj. Jis turėjo 30 ha žemės, laikė daug gyvulių. Kadangi jo šeimą sudarė tik žmona Aldona, trejų duktė Marytė ir septynerių sūnus Petras, tai darbams atlikti jie samdė samdinius.
Tą birželio naktį, po sunkių darbų, prosenelis su šeima ramiai miegojo ir net nenujautė artėjančios nelaimės. Saulė dar buvo nepatekėjus, kai tolumoje pasigirdo sunkvežimio burzgimas. Netrukus jie išgirdo stiprų beldimą į duris, ir po kelių minučių visa prosenelio šeima jau stovėjo naktiniais baltiniais, iškėlę rankas prieš kareivių šautuvus. NKVD kareivos pradėjo kratą jų namuose liepė apsirengti ir ruoštis kelionei „į kitą respubliką gyventi ir mokytis”,. Prosenelis nieko nenorėjo su savim imti, nes buvo įsitikinęs, jog juos veš sušaudyti. Bet mėlynkepuris karininkas, lietuvis, pats sumanė padėti: ėmė paklodes, į kurias krovė įvairius daiktus, maistą ir drabužius, kurie paskui jį ir jo šeimą išgelbėjo nuo bado ir kitų nemalonumų.
Netrukus prosenelio Alfredo šeima atsidūrė gyvuliniame vagone. Vagonai po gyvulių vežimo buvo neišvalyti, ant sienų ir grindų priskretę mėšlo. Iš abiejų pusių padaryti kelių aukštų mediniai gultai. Maži langeliai užkalti geležiniais virbais ir apraizgyti spygliuota viela. Vagono vidury buvo iškalta skylė, kurios paskirtį iš karto suprato prosenelis ir kiti 25 žmonės važiavę tuo vagonu.
Pasiekę Sibirą, jie pamatė, kad žmonės vaikšto su tinkleliais ant veidų. Prosenelio vagone buvo žmonių, girdėjusių apie vadinamąsias Sibiro museles. Jos taip skaudžiai sukandžioja, kad žmogus sutinsta, pakyla temperatūra.
Iškankinti karščio, nemigos, troškulio ir alkio, 1941 m. liepos 7 d. anksti rytą, purškiant beveik rudenio lietui, visi 29 žmonės buvo išlaipinti septintajame lageryje. Žmonės nenorėjo eiti į lietų, bet nebuvo pasirinkimo. Visi nešė savo varganą mantą ir buvo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 927 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (927 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos rašinys
  • 2 psl., (927 ž.)
  • Word failas 49 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt