Potemės

Tėvų ir vaikų santykiai lietuvių literatūroje (Šatrijos Ragana, Biliūnas, Aputis)

10   (1 atsiliepimai)
Tėvų ir vaikų santykiai lietuvių literatūroje (Šatrijos Ragana, Biliūnas, Aputis) 1 puslapis
Tėvų ir vaikų santykiai lietuvių literatūroje (Šatrijos Ragana, Biliūnas, Aputis) 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Biliūnas
Šatrijos Ragana
Aputis

Darbo tema
Tėvų ir vaikų santykiai lietuvių literatūroje .
Ištrauka

Kokie tėvų ir vaikų santykiai atskleidžiami lietuvių literatūroje? Savo mintis pagrįskite konkrečiais pavyzdžiais.
Tėvai – mylimi ir gerbiami žmonės. Tėvai auklėja mus nuo pat gimimo, iki tol kol išeiname į pasaulį, jau suaugę ir pasiruoše savo gyvenimui. Vaikai tėvams yra jų didžiausias turtas ir parama. Tėvų ir vaikų santykiai – įvairias literatūros kryptis atstovaujančių ir įvairių epochų rašytojų nagrinėjama tema. Kiekvienas kūrėjas akcentuoja vis kitus aspektus, problemas, perteikia savitą požiūrį. Šiandien aš norėčiau aptarti kokie yra tėvų ir vaikų santykiai Jono Biliūno novelėje ,,Ubagas“, Šatrijos Raganos apysakoje ,,Sename dvare“ ir Juozo Apučio novelėje ,,Vakarėjant gražios dobilienos“.
Ko gero savaime suprantam yra tai, kad vaikai ir tėvai – neatskiriami visą gyvenimą. Tai šeima. Ji leidžia artimai bendrauti, padėti vienas kitam, patirti savo reikšmingumą, artimo meilę, užuojautą ir pagarbą. Šeimoje daug vietos, motinos, tėvo ir vaikų meilei, gerumui, tarpusavio pagarbai ir dorinei elgsenai. Dabartiniu laiku šeimos problemos tapo ypač opios: tėvai ir vaikai vis dažniau atsiskiria vieni nuo kitų, jie vis daugiau užsiėmę, kaskart vis mažiau laiko lieka bendravimui, bendram darbui ir poilsiui. Auklėjant vaikus labai svarbūs subtilūs tarpusavio ryšiai. Šis tėvų ir vaikų ryšys išlieka visam gyvenimui. Kai tėvai pasensta, tampa priklausomi nuo savo vaikų charakterio, bet kai vaikai dar nesubrendę, perima tėvų būdą. Vaikui persiduoda visi tėvų poelgiai. Kokie yra vaikai, labai priklauso nuo to, kaip su jais elgiasi jų tėvai, kaip sugeba ugdyti vaikų pagrindinius poreikius ir jausmus.
Vienas iš autorių, nagrinėjęs tėvų ir vaikų santykius yra Jonas Biliūnas – XIX amžiaus pabaigos kūrėjas, lietuvių lyrinės psichologinės novelės pradininkas, realizmo atstovas. J. Biliūnui būdingas lyrinis pasakojimo būdas, kai gilinamasi į veikėjų vidinę būseną ir išgyvenimus. Kūriniuose nagrinėjamos aktualios ir skaudžios temos – nelaimingas, nuskriaustas žmogus, sąžinės graužatis, likimo smūgiai, užuojauta vargstančiam. Visos šios temos ir atsispindi apsakyme ,,Ubagas“.
Pagrindinis kūrinio veikėjas – Petras Sabaliūnas, savo išgyvenimais ir rūpesčiais panašus į daugelį iš mūsų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 931 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (931 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 2 psl., (931 ž.)
  • Word failas 35 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt