Daugelį tėvų kūdikio atsiradimas pastūmėja į naują gyvenimo tarpsnį. Tėvai su meile žiūri į savo atžalą, suvokdami jį kaip savo dalį ir kaip atskirą asmenį. Kiekvieno asmens vystymosi terpė yra nuolatinė sąveika su socialine aplinka, prasidedanti nuo pirmųjų gyvenimo dienų. Taigi žmogus gimsta turėdamas visas tolesniam vystymuisi būtinas prielaidas, tačiau jos atsiskleidžia tik kitų žmonių dėka, o tie pirmieji žmonės viekiantys kūdykių gyvenime būna tėvas ir mama. Mama ir tėvas skirtingai suvokia kūdikį, kaip jų pačių dalį. Abu tėvai su savo vaiku yra susiję dvasiškai, o motina dar ir jaučia kūdikį esant jos kūno dalimi. Kadangi vaiko tolimesnis vystymasis priklauso nuo pačių ankstyviausiųjų dienų yra labai svarbu gerai suprasti tėvo ir motinos įtaką kūdykių ugdyme. Poreikis valgyti, palaikantis fizinę mažylio gyvastį, turi prasmę tik tuomet, kai šalia yra mama, pasiruošusi ir sugebanti jį patenkinti. Be kitų pagalbos naujagimis nesugeba nei susišildyti, nei pasitraukti nuo nemalonaus dirgiklio. Taip pat tėvai turi suprasti, kad fizinio, pažintinio ir psichosocialinio žmogaus vystymosi gijos yra neatsiejamos ir veikia viena kitą. Kiekvienu amžiaus tarpsniu žmogui iškyla specifiniai vystymosi uždaviniai – siektini sugebėjimai, žinios, formuotinos nuostatos ar santykis su pasauliu. Jiems daro įtaką fizinis subrendimas, šeimos vertybės, visuomenės taisyklės ir konkrečios amžiaus grupės atstovų lūkesčiai. Žmogaus raida yra cikliška, nenutrūkstanti visą gyvenimą, taigi vienus vystymosi uždavinius nuosekliai keičia kiti. Vystymosi uždaviniai nurodo vaiko aktyvumo kryptį ir turinį. Išspręstas uždavinys, pasiektas tikslas užtikrina socialinę adaptaciją, sėkmingą tolesnį vystymąsi. Vystymosi užduočių perspektyva sėkmingai suderina fizinės, pažintinės ir psichosocialinės egzistencijos plotmes.
“Kūdikystė yra viena iš ankstyvojo vystymosi pakopų, trunkanti iki 2 metų. Šiuo laikotarpiu kūdikis išgyvena bazinio pasitikėjimo prieš bazinį nepasitikėjimą krizę. Abipusiškumas su globėjais padeda įveikti įtampą ir konfliktus. Dėl pozytivios psichosocialinės krizės atsiranda nauja ego kokybė – viltis, t.y. tikėjimas, kad galima patenkinti savo esminius troškimus. Negatyvus psichosocialinės krizės sprendimas sukuria orientacijos, kurios turkdo įvykdyti vystymosi uždavinius. Kūdikystėje ši...
Šį darbą sudaro 2995 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!