Konspektai

Teorija civilinei teisei

9.0   (3 atsiliepimai)
Teorija civilinei teisei 1 puslapis
Teorija civilinei teisei 2 puslapis
Teorija civilinei teisei 3 puslapis
Teorija civilinei teisei 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Civilinis kodeksas reglamentuoja asmenų turtinius santykius ir su šiais santykiais susijusius asmeninius neturtinius santykius, taip pat šeimos santykius. Įstatymų numatytais atvejais šis kodeksas reglamentuoja ir kitokius asmeninius neturtinius santykius.
Turtiniais laikomi tokie santykiai, kurių dalykas yra turtas plačiuoju požiūriu - daiktai, turtinės teisės ir pareigos, vertybiniai popieriai, pinigai ir kt. Turtiniai santykiai visada turi piniginę išraišką, tai yra jų dalyką galima įvertinti pinigais. Civilinės teisės reguliuojamiems santykiams būdinga tai, kad jų subjektai yra laisvi, vienas kitam juridiškai nepavaldūs ir autonomiški.
Tai tokie santykiai, kurių dalykas yra intelektinės veiklos rezultatai (pavyzdžiui, mokslo, literatūros, meno kūriniai, pramoniniai pavyzdžiai ir kt.). Šių santykių ypatumas yra tas, kad plėtojant intelektinę veiklą atsiranda ne tik asmeninės neturtinės teisės (pavyzdžiui, autoriaus teisė), bet ir su jomis susijusios turtinės teisės (pavyzdžiui, teisė į autorinį atlyginimą).
Tai tokie civiliniai santykiai, kurių dalykas yra asmeninės neturtinės vertybės, tai yra, vertybės, kurios neturi piniginės išraiškos. Tai santykiai, susiję su asmens garbe, orumu, privačiu gyvenimu, teise į vardą ir kt.
Civilinių santykių teisinio reglamentavimo metodas – tai civilinės teisės normomis įtvirtinti atitinkami būdai ir priemonės, kuriais siekiama reguliuoti visuomeninius santykius, nukreipti civilinio santykio subjektų valią tam tikra linkme. Teisės normos paprastai arba leidžia tam tikrą elgesį, arba jį draudžia, arba įpareigoja atlikti tam tikrus veiksmus. Civilinių santykių reguliavimo metodo pagrindiniai požymiai yra:
• civilinio teisinio santykio dalyvių lygybė;
• civilinio teisinio santykio dalyvių autonomiškumas;
• civilinės teisės normų diapozityviškumas, dėl kurio civilinio teisinio santykio dalyviai gali nustatyti sau teises ir pareigas savo susitarimu;
• santykių dalyvių iniciatyva formuojant santykius;
• turtinis civilinio teisinio santykio dalyvių savarankiškumas;
• turtinė subjektinių civilinių teisių pažeidėjo atsakomybė, siekiant atstatyti pažeistas teises;
• ieškininė pažeistų ar ginčijamų teisių gynimo tvarka.
Taigi, civilinė teisė yra teisės šaka, kurios normos reguliuoja vienas kitam juridiškai nepavaldžių subjektų turtinius santykius, kurie turi prekinę – piniginę išraišką, taip pat asmeninius neturtinius santykius, susijusius su turtiniais santykiais bei asmeninius neturtinius santykius įstatymų nustatytais atvejais.
1.3....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 6210 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (6210 ž.)
Darbo duomenys
  • Civilinės teisės konspektas
  • 4 psl., (6210 ž.)
  • Word failas 185 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt