Civilinė teisė reguliuoja ne visus konkrečius ekonominius santykius, o tik tuos, kurie turi prekinę – piniginę vertę. Jie turi kletą būdingų bruožų: 1)civilinės teisės reguliuojami turtiniai santykiai yra konkretūs ekonominiai – piniginiai santykiai; 2)jie turi specifinį objektą, kuris cvilinės teisės moksle vadinamas turtu (dėl konkrečių materialinių gėrybių – gamybos priemonių, vartojimo dalykų) 3) jų turinys specifinis, jį galima charakterizuoti kaip santykius, atsirandančius dėl materialinių gėrybių valdymo, naudojimo ir disponavimo jomis.
Palyginti retai civilinės teisės reguliuojami turtiniai santykiai nėra susiję su atlygintinumu.
Pagrindinis teisės šaltinis yra įstatymas. Jie grupuojami į tris grupes: 1)Svarbiausias – pagrindinis įstatymas. Tai LR Konstitucija (1992 10 25). Joje įtvirtinti visų teisės šakų, taigi ir civilinės teisės, pagrindai. Visi priimami įstatymai ir poįstatyminiai aktai negali prieštarauti LR Konstitucijai. 2) Susisteminti civilinės teisės aktai. Jie sudaro LR civilinį kodeksą, kuris galioja nuo 2001 07 01. 3) Kiti įstatymai. Atskirą grupę sudaro Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys. Kiti civilinės teisės šaltiniai yra poįstatyminiai norminiai aktai. Jau yra Vyriausybės, savivaldybių, ministerijų, žinybų norminių aktų. Tačiau šie norminiai aktai civilinius santykius gali reglamentuoti tik tiek, kiek tai nustatyta įstatymo. Jei pastarieji aktai prieštarauja LR CK, taikomos jo normos. Kai kuriuose srityse teisės šaltinis yra papročiai, kurių taikymas nustatytas įstatymo.
Civilinė teisė susideda iš institutų, kurie išdėstyti tam tikra tvarka sudaro jos sistemą. Pagal šiuo metu galiojančius mūsų civilinius įstatymus civilinės teisės sistema yra tokia: 1) Bendrosios nuostatos (LR CK I knyga). Ši knyga apima normas, kurios nustato civilinių įstatymų uždavinius, jų reguliuojamus visuomeninius santykius, civilinių teisių ir pareigų atsiradimo pagrindus, civilinių teisinių santykių subjektų teisinę padėtį, civilinių teisių įgyvendinimo ir gynimo tvarką bei būdus. 2) Asmenys (II knyga). Šią knygą sudaro normos, reglamentuojančios fizinių ir juridinių asmenų teisnumą ir veiksnumą, taip pat atstovavimo institutą. 3) Šeimos teisė (III knygas). Šią knygą sudaro normos, kurios reguliuoja santuokos teisinius santykius, sutuoktinių teises ir pareigas, vaikų ir tėvų...
Šį darbą sudaro 14521 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!