Konspektai

Teorija civilinės teisės egzaminui

10   (1 atsiliepimai)
Teorija civilinės teisės egzaminui 1 puslapis
Teorija civilinės teisės egzaminui 2 puslapis
Teorija civilinės teisės egzaminui 3 puslapis
Teorija civilinės teisės egzaminui 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1.Civilinė teisė. C.T.- teisės šaka, kurios normos reguliuoja lygių ir viens kitam nepavaldžių subjektų visuomeninius turtinius santykius ir su jais susijusius, t.p. nesusijusius asmeninius neteurtinius santykius. C.T. reguliuoja: 1. turtinius santykius. Turtiniais laikomi tokie santykiai, kurių dalykas yra turtas plačiuoju požiūriu (daiktai, turtinės teisės ir pareigos, pinigai, vertybiniai popieriai, žemė ir t.t.). Turtiniai santykiai visada turi piniginę išraišką. 2. su turtiniais susiję asmeniniai neturtiniai santykiai. Tai tokie santykiai, kurių dalykas yra intelektualinės veiklos rezultatas (meno kūriniai, išradimai, patentai ir pan.). pvz. parašius knygą, atsiranda autoriau teisė į kūrinį – neturtinė teisė. Ir turtinė teisė- teisė į autorinį atlyginimą. 3. asmeniniai neturtiniai santykiai (nesusiję su turtiniais). Tai civiliniai santykiai, kurių dalykas yra asmeninės neturtinės vertybės, pvz. garbė, orumas, teisė į vardą, privatų gyvenimą, kūno neliečiamumą. Neturinčio piniginės išraiškos. C.T. nereguliuoja turtinių santykių, susijusių su mokesčių, rinkliavų ar įmokų valstybei surinkimu, muitų santykių, santykių susijusių su valst. ar savivaldybės biudžeto surinkimu ar paskirstymu, santykių susijusių su privalomu soc. draudimu.
2.Fiziniai asmenys – civilinės teisės subjektai. Jie apibūdinami naudojant 2 sąvokas: veiksnumo ir etisnumo. Teisnumas – tai galėjimas turėti civilines teises ir pareigas. Jis pripažįstamas visiems fiziniams asmenims – atsiranda gimus ir išnyksta mirus. Civilinio teisnumo turinį sudaro: fiziniai asmenys vadovaujantis įstatymais gali turėti turtą kaip privačios nuosavybės objektą, teisę verstis ūkine, komercine veikla, steigti įmones ar kitus juridinius asmenis, paveldėti turtą ir palikti jį testamentu, psirinkti veiklos rūšį ir gyvenamąją vietą, turėti išradimo pramoninio pavyzdžio autoriaus teises, turėti kitokias saugomas teises. Veiksnumas – galėjimas savoveiksmais įgyti civilines teises ir sukurti civilines pareigas. Jis siejamas su asmens amžiumi. Visiškas civilinis veiksnumas atsiranda nuo 18m., nebent sudaro santuoką , ir ją nutraukia ne dėl amžiaus. Už nepilnamečių (iki 14m.) civilinius sandorius atsako tėvai ar globėjai, tačiau nepilnamečiai turi teisę sudaryti smulkius buitinius sandorius, t.p. sandorius susijusius su savo uždirbtų lėšų panaudojimą, jei jiems nereikia notarinės...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3179 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (3179 ž.)
Darbo duomenys
  • Civilinės teisės konspektas
  • 4 psl., (3179 ž.)
  • Word failas 77 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Civilinė teisė kaip privatinės teisės šaka. Civilinės teisės atribojimas nuo kitų teisės šakų

Civilinė teisė kaip privatinės teisės šaka. Civilinės teisės atribojimas nuo kitų teisės šakų Civilinė teisė Peržiūrėti darbą

Civilinė teisė - privatinės teisės šaka bei civilinės teisės atribojimas nuo kitų teisės šakų

Civilinė teisė - privatinės teisės šaka bei civilinės teisės atribojimas nuo kitų teisės šakų Civilinė teisė Peržiūrėti darbą

Civilinė teisė kaip teisės šaka - teorija

Civilinė teisė kaip teisės šaka - teorija Civilinė teisė Peržiūrėti darbą

Civilinė teisė: civilinės teisės samprata, šaltiniai, sistema

Civilinė teisė: civilinės teisės samprata, šaltiniai, sistema Civilinė teisė Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt