Darbo tema – temperatūros reguliavimo sistema. Tyrimo objektas yra vieno kambario butas. Darbo tikslas – palaikyti kambaryje užduotą temperatūrą. Projektuojant temperatūros reguliavimo sistemą, atsižvelgiama į patalpos fizikines savybes, tai yra patalpos tūrį, kad žinotume, kokio galingumo šildytuvo ir kondicionieriaus reikia, norint, kad patalpoje būtų gaivus oras ir palaikoma optimaliausia temperatūra. Patalpos tūris . Kambario sienos yra betoninės ir jų storis D=0.3 m. Patalpa bus apšildoma 2,4 kW elektriniu šildytuvu ir vėdinama 60W kondicionieriumi. Šios sistemos vienintelis matuojamas kintamasis yra kambario temperatūra. Temperatūra yra matuojama patalpoje ant sienos sumontuotu temperatūros davikliu. Temperatūros reguliavimo sistemą sudaro jutiklis, reguliavimo schema, šildytuvas ir ventiliatorius. Šios sistemos veikimas: jutiklis pamatavęs temperatūrą paduoda signalą į reguliatorių, o jis apsprendžia tolimesnius veiksmus (ar patalpa bus šildoma ar vėdinama).
Taip pat šią sistemą įtakoja aplinkos trikdžiai: atsidarius langams ir durims. Tada į patalpą įeina didesnis šalto oro srautas. Temperatūros pokyčiams pamatyti ir šiems trikdžiams įvertinti sudaromas matematinis modelis su Matlab programa. Sistemos matematinis modelis parodo, kaip patalpoje palaikoma užduota temperatūra.
Įvadas
Mokslininiais tyrimais nustatyta, jog blogai vėdinamų patalpų oras yra kenksmingesnis už atmosferos orą. Taip yra todėl, kad patalpoje yra daug taršos šaltinių, tai - higienos aerozoliai, buities chemikalai, naminiai gyvūnai. (2)
Šiais laikais yra sukurta daug oro kondicionavimo, vėdinimo ir šildymo sistemų. Ventiliatorių yra įvairių rūšių: žemo profilio ašiniai ventiliatoriai, drėgnumą reguliuojantys išcentriniai ventiliatoriai, oro skirstytuvai ir t.t. Butuose dažniau naudojimi pastatomi ventiliatoriai, o biuruose, nuosavuose įmontuojamos vėdinimo sistemos. Yra gaminami kondicionieriai, kurie šildo ir vėdina patalpą, bet jie brangūs. Taip pat gaminama daug šildytuvų, kurie yra tepaliniai, konvekciniai, ventiliatoriniai ir t.t. Mažas patalpas šildant užtenka tepalinių šildytuvų, didesnes tinka labiau ventiliatoriniai. Norint didesnes patalpas apšiltint įrengiama, montuojama šildymo sistemų, kurių veikimas atliekamas valdant ant radiatoriaus sumontuotą pavarą arba patalpos šildymo kolektoriaus sklendę. Taip valdomos dabar sukurtos šildymo ir vėdinimo sistemos. Šios sistemos užtikrina malonios vėsos palaikymą vasaros metu, gero oro...
Šį darbą sudaro 2254 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!