Interpretacijos

Teksto interpretacija. Salomėja Nėris. Tolimas sapnas

10   (1 atsiliepimai)
Teksto interpretacija. Salomėja Nėris. Tolimas sapnas 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Salomėja Nėris – XX amžiaus lietuvių poetė, neoromantizmo atstovė. Kūrėja per gana trumpą savo gyvenimą parašė daug eilėraščių, buvo išleisti penki jų rinkiniai. Visi Lietuvos lakštingalos tekstai pasižymi esminiu akcentu – tai ne idėjų, o filosofinė poezija, visa lyrika kyla iš jausminio patyrimo, lyg iš konkretaus gyvenimo užrašymo. Ne išimtis ir eilėraštis „Tolimas sapnas“, kuris yra iš paskutiniojo, karo metu parašyto, rinkinio „Prie didelio kelio“ (išleistas tik 1994 m).
Nemažai atskleidžia eilėraščio pavadinimas. „Tolimas sapnas“ - tai, kas yra ne šioje aplinkoje, nepasiekiama, net pamiršta. Tai tarsi gimtinės atsiminimas, vaikystės, jaunystės sugrįžimas. Tačiau būtent daiktavardis „sapnas“ nurodo nerealumą, lyg tas aptartas sugrįžimas, susitikimas su vaikyste vyktų tik pasąmoniniai. Čia ryški tampa neoromantikų įteisinta vidinio gyvenimo svarba, svajonės, sapnai, vizijos vaizduojamos kaip tikriausia ir svarbiausia realybė.
„Sapno“ aplinka nusakoma jau pirmoje strofoje, suprantama, kad tai gamtiškai, neapibrėžta erdvė. Pradžios eilutėse matomos dvi spalvos: balta („Tarp žydinčių kaštanų“) ir raudona. Vėliau minima sugrįžusi vaikystė tarsi sustato viską į savo vietas, apsiskleidžia vaizdinė simbolika: pradinė spalva reiškia tyrumą, vaikišką naivumą, o štai pabaigos – kančią, brandų, o kartu ir skausmingą, suvokimą. Teksto laikas – praeitis, nors ryški ir retrospektyvos įtaka, visa tai kuria eilėraščio žmogų, suvokiama, kad adresanto istorija pasakojama iš savo likimą apmąsčiusio subjekto pozicijų. Posmelis baigiamas lyrinio “aš“ retorika, kalbantysis baimingai, tačiau ir viltingai ieško atsakymo į savo klausimus. Mąstymo pagrindu apie egzistenciją tampa vidinio gyvenimo, jausmo istorija, su savitais psichologiniais niuansais.
Gimtosios vietos susitelkimas į vieną prisiminimą, sakralią vietą, yra nuoroda į biblinius motyvus, kurie sudaro šio eilėraščio pagrindą. Antroji strofa pradedama asmeniniu įvardžiu „aš“, tai nurodo savus, tikrus išgyvenimus. Taip pat jaučiamas ryškus lyrinio subjekto buvimas bei kelios jos savybės: kalbantysis - nedrąsus („aš nedrąsi stovėjau“), pasiilgęs meilės, artimumo, pagalbos ir atleidimo („Pilioriun prisiglaudus“). Anot literatūros kritikės V. Daujotytės, pats prisiglaudimas yra labai ryškus ženklas vėlyvojoje S. Nėries lyrikoje. Eilėraščio subjektas yra...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 613 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
1 psl., (613 ž.)
Atnaujintas: 2024-04-12
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos interpretacija
  • 1 psl., (613 ž.)
  • Word failas 17 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią interpretaciją
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt