Tekinimas — tai labiausiai paplitęs konstrukcinių medžiagų apdirbimas pjovimo būdu. Įvairiais tekinimo peiliais pjaunami ruošinių išoriniai ir vidiniai paviršiai — cilindriniai, kūginiai, sferiniai, fasoniniai ir plokšti galiniai. Išorinių paviršių tekinimo operacijos vadinamos aptekinimo, vidinių — ištekinimo, galinių — galinio tekinimo arba nutekinimo. Taip pat gali būti griovelių įpjovimo, detalės atpjovimo (nupjovimo), sriegių įpjovimo (įsriegimo) ir kitos operacijos.
Į tekinimo staklių grupę įeina pagrindinių tipų staklės: tekinimo, revolverinės, planavimo, karuselinės, tekinimo automatai ir pusautomačiai, specializuotos ir specialiosios. Visų bendras bruožas tas, kad jų kinematinė struktūra yra sudėtinė (512). Joje yra viena kinematinė grupė, atliekanti du formavimo judesius: piovimo (Fv) ir pastūmų (Fs).
Tekinimo staklės — tai labiausiai paplitusios metalo piovimo staklės mašinų bei prietaisų gamyboje ir remonto bei mechaniniuose cechuose. Jomis galima atlikti įvairius tekinimo darbus, taip pat gręžti, gilinti, plėsti, sriegti ir t. t. Naudojant specialius įtaisus, šiomis staklėmis galima frezuoti, šlifuoti, įpiauti krumplius ir t. t.
Atsižvelgiant į paskirtį, tekinimo staklės skirstomos į universaliąsias, paprastąsias ir specializuotas.
Universaliosiomis tekinimo staklėmis galima atlikti įvairias operacijas, įskaitant sriegimą ir sraigtinių paviršių įpiovimą peiliu. Dėl to jos kartais vadinamos tekinimo-sriegimo staklėmis. Jos plačiausiai naudojamos mašinų gamyboje,.todėl vadinamos tiesiog tekinimo staklėmis. Šiose staklėse yra pavaros sraigtas, reikalingas sriegiams jpiauti peiliu.
Paprastosios tekinimo staklės iš esmės skiriasi nuo universaliųjų tuo, kad jose nėra pavaros_sraigto. Dėl to jomis negalima piauti sriegio peiliu be specialių įtaisų. Šios staklės dažniausiai naudojamos prietaisų gamyboje mažoms detalėms gaminti, taip pat mašinų gamyboje atskiroms operacijoms atlikti.
Specializuotos tekinimo staklės skiriamos tiktai tam tikriems darbams atlikti arba tam tikroms detalėms, pavyzdžiui, vamzdžiams, vagonų aširačiams tekinti, frezų dantims įkuprinti.
Naudojamos įvairių dydžių staklės: pradedant mažiausiomis, naudojamomis laikrodžių bei prietaisų gamyboje, ir baigiant stambiomis, kuriomis galima apdirbti 1600 mm skersmens bei 16 000 mm ilgio ir ilgesnes detales.
Tekinimo staklių dydį, taip pat ir apdirbamųjų detalių gabaritus parodo du būdingi matmenys: spindelio iškilimo aukštis H (viršum stovo) ir atstumas tarp spindelio...
Šį darbą sudaro 1603 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!