Teisės tradicijos ir sistemos nesusiformavo per vieną dieną. Pradžioje visuose kraštuose buvo daugiau ar mažiau vadovaujamasi paprotine teise ar ją diktuojančia religija. Pačios pirmosios civilizacijos – Mesopotamija, Senovės Kinija – puikiausi šio teiginio įrodymai.
Formuojantis ir vystantis valstybėms, skirtingose vietose ėmė formuotis kiek skirtingos teisės tradicijos. Vienos valstybės liko prie paprotinės teisės, savo gyvenime besivadovaudamos vertybėmis, kurių nediferenciavo – žmonės vienodai laikėsi tiek moralinių, tiek religinių, tiek teisinių normų. Bausmė už jų nesilaikymą irgi buvo vienoda – visuotinis pasmerkimas. Labiau ekonomiškai ir politiškai išsivysčiusiose valstybėse, kurios dabar priskiriamos vakarų teisės tradicijai, – kontinentinėje Europoje, Anglijoje – teisės normų reguliuojama sritis buvo aiškiai atribota ir jų vykdymas užtikrintas valstybės prievarta.
Kuo toliau, tuo daugiau atsirado įvairių teisės tradicijų porūšių – bendroji, civilinės ir kitos teisės sistemos, turinčios daug specifinių bruožų ypač teisėkūros ir teisės taikymo procese. Kad galėtumėme konkrečią valstybę priskirti prie tam tikros teisės sistemos – reikia kruopščiai ją išnagrinėti, o toks ir yra šio darbo tikslas.
Šią temą pasirinkau todėl, kad ji išties aktuali dabartinėje visuomenėje. Stiprėjantys ekonominiai, politiniai ir socialiniai ryšiai tarp valstybių skatina jas dar kartą peržvelgti savo nacionalines teisės sistemas ir stengtis jas suderinti su kaimyninėmis valstybėmis taip užtikrinant ir efektyvesnį bendradarbiavimą. Bet kad galima būtų suvienodinti teisę, pirmiausia reikia išsiaiškinti pagrindinius skirtumus ir nuspręsti, kurie iš jų visai netrukdo valstybių bendradarbiavimui ir kurie turėtų būti pašalinti. Savo darbe ir bandysiu atskleisti pagrindinius teisinių sistemų bruožus.
Taigi darbo pradžioje pateikiamas bendras teisinės sistemos apibūdinimas, skirtumas nuo teisės tradicijos. Toliau šiek tiek daugiau dėmesio skiriama Vakarų teisės tradicijai, bruožams, skiriantiems ją nuo kitų tradicijų. Paskui įvardinsiu kriterijus pagal kuriuos tam tikra nacionalinė teisės sistema priskiriama kuriai nors teisės sistemai. Galiausiai trumpai apibūdinsiu pagrindines siuo metu egzistuojančias teisės sistemas, daugiau dėmesio skirdama vakarų teisės tradicijos teisės sistemoms. Teisinių sistemų analizėje remsiuosi keturiais pagrindiniais kriterijais: istorija, kuria bus parodyta teisės sistemos evoliucija nuo...
Šį darbą sudaro 7497 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!