Lietuva, prieš daugelį amžių sukūrusi valstybę, šimtmečiais tvirtinusi jos teisinius pamatus ir puoselėjusi tradicijas, ne kartą buvo okupuota ir patyrė svetimų valstybių teisinių sistemų įtaką, gana skirtingus socialinius bei ekonominius pertvarkymus. Teisinės sistemos kūrimo tema Lietuvos valstybei visuomet buvo aktuali, o jos reikšmingumas turi tęstinį pobūdį. Lietuvos valstybė dabartiniu laikotarpiu pergyvena antrąjį esminį raidos etapą. Pirmąjį sudarė istorinė Lietuva. 1250-1263 m. karalystė, o 1263-1795 m. - Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė. Antrasis etapas prasidėjo 1918 m. vasario 16 d., kai buvo pasirašytas Nepriklausomybės aktas (1).
1918 m. vasario 16 d. aktu įtvirtinus Lietuvos valstybingumą, šalyje dar šeimininkavo vokiečių okupacinė kariuomenė, todėl valstybinių institucijų, tarp jų ir teisingumo, formavimas buvo dirbtinai stabdomas. Tų pačių metų lapkričio mėnesį, sudarius pirmąją atkurtos valstybės vyriausybę ir lapkričio 11 d. paskyrus teisingumo ministeriu teisininką Petrą Leoną, buvo įkurta Teisingumo ministerija. Ministerija pradėjo kurti laikinąją teismų sistemą ir organizuoti jų darbą, įvedė trijų pakopų - taikos teisėjų, apygardų teismų ir, laikydamasi istorinės tradicijos, Vyriausiojo tribunolo teismus, taip pat karinius teismus bei skyrė teisėjus. Laikinasis Lietuvos teismų ir jų darbo sutvarkymo įstatymas išsilaikė iki 1933 m. Jį pakeitė Teismų santvarkos įstatymas, kuriuo teisingumas (išskyrus kariuomenės teismus) buvo įgyvendinamas per apylinkių teismus, apygardų teismus, Apeliacinius rūmus ir Vyriausiąjį Tribunolą, taip pat apygardų teismų, Apeliacinių rūmų ir Vyriausiojo Tribunolo prokurorus, jų padėjėjus ir, pagaliau, advokatus. Teisingumo ministerijai priklausė visas teisingumo darbo organizavimas valstybėje. Tačiau šį darbą penkiasdešimčiai metų nutraukė 1940 m. prasidėjusi okupacija (1).
Atkūrus Lietuvos Respublikos nepriklausomybę, siekiant „atviros, teisingos, darnios pilietinės visuomenės ir teisinės valstybės” (2), buvo pradėta ekonominė, kultūrinė, teisinė ir kitos reformos. Žinia, valstybės išsivystymą lemia ir efektyvi teisinė sistema, todėl didelis dėmesys yra kreipiamas šios sistemos kūrimui. 1993 metais gruodžio 14 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė nutarimą ,,Dėl teisinės sistemos reformos metmenų ir jų įgyvendinimo”. Nuo šio nutarimo priėmimo praėjus penkeriems metams, per kuriuos nebuvo pasiekta norimų rezultatų...
Šį darbą sudaro 5759 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!