1.TEISĖSAUGOS INSTITUCIJŲ DISCIPLINA.
Lietuvos Respublikos Konstitucijos ( toliau- Konstitucijos) 1 str. nustatyta, kad Lietuva yra nepriklausoma demokratinė respublika. Čia pabrėžtini 2 aspektai: 1) Lietuvos valstybės nepriklausomumas; 2) jos demokratiškumas ir respublikinė valdymo forma. Jau iš šio straipsnio yra aišku, kad visa valstybės institucijų, iš jų ir teisėsaugos sistema, turi būti grindžiama demokratinėje valstybėje įtvirtintais funkcionavimo principais, kurių vienas iš pagrindinių yra valdžių padalijimo principas.
Nors Konstitucijos pirmame skirsnyje iškeliami valstybės interesai, tačiau Lietuva, kaip kiekviena demokratinė valstybė, pirmiausiai turi rūpintis žmogumi, jo saugumu ir gerove. Todėl Konstitucijos 5 str. 3 d. įtvirtintas bendras principas, kad valdžios įstaigos tarnauja žmonėms, 18 str. – žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės ir kt. Pažymėtina, kad 1995 m. Lietuva ratifikavo Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvenciją, kurioje taip pat įtvirtinta nemažai teisėsaugos institucijų veiklos principų.
Pagrindinės žmogaus teisės ir laisvės įtvirtintos Konstitucijos antrame skirsnyje. Tai žmogaus teisė į gyvybę, žmogaus laisvės ir jo asmens neliečiamumas, žmogaus privataus gyvenimo neliečiamumas, nuosavybės ir būsto neliečiamumas, teisė turėti įsitikinimus ir juos laisvai reikšti, minties , tikėjimo ir sąžinės laisvė, visi asmenys įstatymui ir teismui lygūs, asmens teisė į teisminę gynybą ir kt.
Konstitucinė asmens teisė į teisminę gynybą ir kai kurie kiti principai rodo, kad valstybė ne tik deklaruoja asmens teises, bet ir apsiima jas pažeistas ginti, neatsižvelgdama į tai, kad yra pažeidėjas - kitas asmuo ar pati valstybė. Pagrindinis vaidmuo šiuo atveju tenka teisėsaugos institucijoms, nes, užtikrinant galiojančios teisės apsaugą ir tinkamą jos įgyvendinimą , garantuojamas ir tinkamas asmens teisių įgyvendinimas.
Teisių be pareigų nėra. Todėl valstybės, visuomenės ir jos narių atžvilgiu kiekvienas asmuo turi ne tik teises, bet ir pareigas. Konstitucijos 28 str. nustatyta, kad, įgyvendindamas savo teises ir naudodamasis savo laisvėmis, žmogus privalo laikytis Konstitucijos ir įstatymų, nevaržyti kitų žmonių teisių ir laisvių. Čia yra įtvirtinami 2 principai: 1) asmens veiklos teisėtumo; 2) visuomenės narių tarpusavio sugyvenimo (elkis...
Šį darbą sudaro 22706 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!