Teisės teorija – viena pirmųjų disciplinų, pradedančiąjam studijuoti teisę universitete. Teisės teorija – tai metodologinis pagrindas, kuriuo remiantis yra atliekami bendrųjų ir šakinių teisės mokslų tyrimai ir vertinimai. Neturėdamas bendro suvokimo apie teisę, neįsisavinęs pagrindinių teisinių sąvokų, vargiai būsimasis teisininkas galės studijuoti, gilintis kituose tesės (ir teisei gimininguose) moksluose.
Juk teisės teorija pirmiausia siekia pažinti, kas yra teisė, kodėl ji apskritai egzistuoja, formuluoja pagrindines teisines sąvokas, siekia ištirti teisinę tikrovę, teisinės prigimties faktus ir pan. Nors iš kitos pusės, reiktų pabrėžti, kad dar nėra sukurtas fundamentalus,tai yra visaapimantis mokslas apie teisę.Galbūt teisės teorija siektų būti mokslų visuma apie teisę.
Šio kursinio darbo tikslas yra bandyti atsakyti į išties keblų ir daugelio teisės mokslininkų nagrinėjamą klausimą: ką nagrinėja teisės teorija, kas yra teisės teorijos dalykas? Deja, tikslaus atsakymo į šį klausimą nėra, dėl gana aiškių priežasčių: nėra dar tiksliai nubrėžtos ribos tarp teisės teorijos ir kitų teisės (bei jai giminingų) mokslų, nėra konkretizuotas šio mokslo tyrimo dalykas (kas jį turėtų išskirti iš kitų teisės mokslų),nėra sutarta, kas yra teisinės prigimties faktai, kuriuos turėtų tyrinėti teisės teorija. Apskritai ,,teorija”- tai sutartinis terminas, kuriuo bandoma įvardyti mokslą, siekiantį būti fendamentaliu mokslu apie teisę.
Teorija(gr.theoria- tyrimas, abstraktus mąstymas),kurios tikslas ir yra atskleisti dėsningumus, nagrinėjamų dalykų savybes, tai tikrovės žinojimo, aiškinimo apskritai sistema. Teorija plačiąja prasme- “žmogiškosios veiklos rūšis, nukreipta gauti pagrįstų, objektyvių ir teisingų žinių apie gamtą ir socialinę tikrovę, turint tikslą dvasiškai ir praktiškai ją valdyti; siaurąja prasme- besivystančių mokslinių žinių organizavimo forma.” 1. Terminą “teisės teorija” pasiūlė ir pagrindė rusų teisininkas Leonas Petražyckis, dėstęs teisės mokslus Peterburgo universitete 1898- 1917 metais. Ši idėja iš Rusijos perėjo į Lenkiją, Lietuvą, Vakarų Europos kraštus.L.Petražyckiu sekė jo mokiniai, ypač W. Friedmannas veikale “Teiės teorija” (Legal Theory, 1944), taip pat H.Kelzenas “Bendrojoje teisės ir valstybės teorijoje” (Generasl Theory of Law and State, 1945).Teisės teorijos terminui išpopulerėti turėjo reikšmės ir...
Šį darbą sudaro 6592 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!