• tai, meno šaka, kurios meniniai vaizdai grindžiami erdvinių ir garsinių raiškos elementų sinteze.
Teatras, kaip meno šakos, erdvinį vaizdą kuria scenografija, pantomima, aktorių vaidyba, laikinį – kalba, muzika, kiti garsai. Erdvinio vaizdo ir garso sintezė sukuria tikrovės iliuziją.
Teatro spektaklį kuria aktoriai, dailininkas, kompozitorius; jiems vadovauja režisierius.
Ankstyvojoje raidos stadijoje teatras buvo sinkretinio meno ir pirminės bendruomenės apeigų dalis; žiūrovai ir atlikėjai sudarė vienumą. Vėliau iš sakralinio pobūdžio monologų ir dialogų, sakomų per religines apeigas, karo ir medžioklės šokių ėmė klostytis drama. Ilgainiui darbo ir religinėse apeigose pradėjo vyrauti vaidyba, atlikėjai atsiskyrė nuo žiūrovų. Senovės Rytų šalių, Afrikos, Australijos religinėse apeigose ir švenčių renginiuose dalyvaudavo gėrį ir blogį simbolizuojančios personifikuotos būtybės; nemažą įtaką teatrui atsirasti turėjo epas.
Senovės Romos
Viduramžių
Šiuolaikinis
Senovės Graikijos teatro ištakos siejamos su religinėmis šventėmis, labiausiai – Dionisijomis. 6 a. antroje pusėje pr. Kr. iš Dionisijų choro išsiskyrė korifėjus. Tragedijos žanro vienu pradininkų laikomo poeto Tespido veikaluose atsirado į choro dainas atsakinėjantis aktorius protagonistas. 5 a. pr. Kr. teatras tapo savarankiška meno šaka. Aischilas į tragediją įvedė antrą aktorių, Sofoklis – trečią . Buvo vaidinama su kaukėmis, dėvimi puošnūs kostiumai, avimos koturnos. Tas pats aktorius atlikdavo keletą vaidmenų, moteris vaidindavo vyrai. 6–5 a. pr. Kr. atsirado vaidinimams skirtų statinių, susiklostė orchestra, skena, proskenijas, pradėta naudoti tapytas dekoracijos. 3–2 a. pr. Kr. Graikijoje teatras atsiskyrė nuo religinių apeigų, atsirado aktorių profesionalų. Helenizmo laikotarpiu buvo populiarūs mimai.
ID: 569203641
·Gruodžio, 1. 2022 ·
Senovės Romos teatras
Senovės Romoje teatro vaidinimai buvo rengiami kasmet per oficialiąsias šventes , triumfus, žymių žmonių laidotuves. Iš pradžių buvo vaidinama prie šventyklų, repertuarą sudarė improvizacinės scenelės, atelanos. 2 a. pr. Kr. viduryje atsirado medinių teatro rūmų, 55 pr. Kr. Romoje konsulas Pompėjus Didysis pastatydino nuolatinį akmeninį teatrą. 3–2 a. pr. Kr. aktoriai vaidino be kaukių, 1 a. pr. Kr. jos jau naudotos. Garsėjo tragikas Ezopas ir komikas Roscijus. Komedijų spektakliuose buvo daug bufonados...
Šį darbą sudaro 698 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!