Pirmoji didi teatro epocha Vakarų civilizacijos istorijoje prasidėjo V a.pr.Kr. Graikijoje.Būtent ten tragedijas ir komedijas,iš kurių viena kita išliko,vaidino aktoriai.Teatras gimė iš švenčių,skirtų vynininkystės dievui Dionisui.Atėnuose tai buvo visuotinė šventė,vadinama Didžiosiomis Dionisijomis.Kasmet šitai šventei poetai kurdavo dainas,kurias atlikdavo šokėjai ir choras.Aktoriais,dainininkais,šokėjais galėjo būti tik vyrai.Spektakliai vykdavo tam tikrose vietose ar pastatuose,kurie,nors ir šventinti,nebuvo šventyklos.Vieno kito tokio statinio griuvėsiai vis dar tebestūkso ir teikia mums archeologinių duomenų.
Apie senovės graikų teatro istoriją daug biloja vadinamasis Dioniso teatras Atėnuose,buvęs po atviru dangumi Akropolio pietrytiniame šlaite ir galėjęs sutalpinti apie 17 tūkstančių žiūrovų.Teatrą sudarė trys pagrindinės dalys:chorui skirta orchestra su Dioniso altoriumi viduryje,žiūrovų vietos,kurių pirmoje eilėje buvo suolas Dioniso žyniui,ir scena,t.y. pastatas už orchestros,kuraime persirengdavo aktoriai.VI a. prieš m.e. pabaigoje buvo apvali,gerai suplūkta aikštelė,aplink kurią buvo sustatyti mediniai suolai žiūrovams.V a. padžioje mediniai suolai buvo pakeisti akmeniniais,pusračiu įrengtais Akropolio šlaite.Orchestra,skirta chorui ir aktoriams,pasidarė pasagos pavidalo (galimas daiktas,kad aktoriai vaidino ant nedidelės pakylos priešais sceną).Helenistiniais laikais,kai choras ir aktoriai nebeturėjo vidinio ryšio,pastarieji vaidindavo aukštoje akmeninėje estradoje,prieinančioje prie scenos – proskenijo.Teatras pasižymėjo nepaprastai gera akustika.Chorui vadovavo korifėjas.
Šiuolaikinio teatro užuomazga – tai ditirambas,arba unisoninis himnas,giedamas aplink altorių,skirtą Dionisui.Ditirambą gieda penkiasdešimties vyrų choras,po penketą iš dešimties Atikos tribų.Kol iš šio paprasto dievogarbos akto – jau klasikiniuose atėnuose – išsirutuliojo tikroji graikų tragedija,vyko lėtas procesas,ir įvairių jo pakopų tiksliai nurodyti neįmanoma.Tačiau ankstyviausiose dramose ir vėl regime penkiasdešimties narių chorą,o scenoje centre visuomet stovi Dioniso altorius.Lyrinę ditirambo formą atitinka chorai,dainuojami dramose,ir jų poetinis turinys.O svarbiausia,dramos atspindi ditirambų akipločio plėtrą,- iš pradžių jie apima Dioniso gyvenimą ir jo garbinimą,o galop jau aprėpia pasakojimus apie pusdievius ar didvyrius,legendinius graikų bei kaimyninių tautų protėvius.Šių herojų darbai – geri ar blogi,- jų karai,šeimų nesantaika,vedybos ir neištikimybės,taip pat jų vaikų,neretai kenčiančių už tėvų nuodėmes,likimai sudaro draminės įtampos šaltinį ir kuria esminį konflikto elementą – konflikto tarp žmogaus ir dievo,gėrio ir blogio,vaiko ir tėvo,pareigos ir...
Šį darbą sudaro 919 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!