Lietuva ilgai ir sunkiai kovojo dėl taip visų valstybių trokštamos laisvės ir nepriklausomybės... Daugybė žmonių savo patriotiškumu ir meile tėvynei padėjo iškovoti tai, ką mes taip vertiname – laisvę, nepriklausomybę, spaudą, laisvą ir niekieno neįtakotą žodį sklindantį tiesiai iš sielos ir širdies ir besiskverbiantį į patį sielos žmogiškumą...
Šiame savo darbe stengsiuosi pateikti svarbiausius įvykius ir Lietuvos tautinio atgimimo raidą. Manau, kad šis mano savarankiškas darbas bus naudingas, tiems skaitytojams, kurie domisi savo gimtąją šalimi.
LIETUVIŠKOS SPAUDOS DRAUDIMO LAIKOTARPIS (1864-1904)
Neseniai sukako100 metų nuo lietuviškos spaudos draudimo panaikinimo arba šimtas keturiasdešimt metų nuo spaudos draudimo pradžios. Ką reiškia lietuviškos spaudos draudimas Lietuvos, lietuvių tautos ir mūsų valstybės, Europos civilizacijos istorijoje? Atsakymą galima rasti tik susipažinus su pagrindiniais tos epochos komponentais.
Turime turtingą spaudos draudimo istorijos istoriografiją, kurią plačiai įvertino tą laikotarpį. Šiame pranešime apsistosiu ties bendriausiais Rusijos imperijos represijų sukeltais lietuvių tautos pasipriešinimo veiksmais.
Pagal Muravjovo, paskui Kaufmano ir Rusijos imperijos vidaus reikalų ministro Valujevo aplinkraščius 1864_1865 metais buvo uždrausta spausdinti pradžioje lietuviškus elementorius, o netrukus leisti lietuviškus leidinius lotyniškais rašmenimis Lietuvoje ir visoje Rusijos imperijoje. Oficialiai leista spausdinti tik kirilica. Po maždaug 7 metų buvo uždrausti ir lietuviški raštai gotiškomis raidėmis. Buvo draudžiama spausdinti ir, kas svarbiausia, įvežti iš užsienio lietuviškus leidinius lotyniškomis raidėmis. Šito aplinkraščio įgyvendinimui Rusijos imperija turėjo viską _ vyriausybę, kariuomenę, finansų, žandarmeriją, policiją ir gausią imperijos aukščiausiai valdžiai ištikimą biurokratiją. Spaudos draudimo tikslas buvo surusinti lietuvių tautą, patraukti ją į stačiatikystę, pasinaudojus raidynu nukirsti ilgaamžius lietuvių ryšius su Vakarų Europos kultūra ir civilizacija.
Vinco Kudirkos atsišaukimas, raginąs reikalauti spaudos draudimo panaikinimo, boikotuoti raštus, išleistus rusų rašmenimis (Tilžė, 1897. Lietuvos Nacionalinio muziejaus rinkiniai).
Ką tuo metu turėjo Lietuva?
Lietuva buvo administraciškai suskaldyta į Vilniaus ir Varšuvos generalgubernijas, Suvalkų, Gardino, Kauno ir Vilniaus gubernijas. Nebuvo jokio lietuvius vienijančio centro. Taip išsklaidytą mūsų tautą užtiko minėtos Rusijos imperijos represijos. Tai laikotarpis, kai dar masiškai buvo tremiama...
Šį darbą sudaro 3337 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!