„Iš dulkės kilęs, dulke ir virsi.“, - byloja biblinė išmintis.
Tačiau pasaulis kinta. Kinta ir posakiai. Norint pasijusti dulke, nebėra būtina sulaukti paskutiniosios. Tereikia išeiti į pensiją, ir tu jau virtai tuo, iš ko, pagal posakį, ir kilai.
Jausdamas aplinkinių, ypač jaunų žmonių, požiūrį, tuo, kad jis niekam tikęs, įtiki ir senas žmogus – tampa nepatogu kažkur eiti, kažkuo užsiimti. Įtikėti savo „dulkės statusu“ skatina ir už visą gyvenimą trukusį nugaros lenkimą suteikiama žvanganti lietuviškais centais pensija – tampa nepatogu net kažko norėti.
Matydami šią socialinę problemą, savo projektu siekiame, kad ne tik savanoriais dirbantis jaunimas, bet ir patys pensininkai vėl patikėtų, kad seni žmonės – taip pat yra žmonės.
Mūsų socialinis projektas, prisidedantis prie žmogaus padėties gerinimo, tolerancijos, pagarbos senyviems žmonėms skleidimo, padės daugeliui pensininkų vėl prisiminti svajones, grįžti į socialinį gyvenimą bei aktyviai veikti įrengtame pensininkų laisvalaikio užimtumo centre.
2004 m. pradžioje 698,3 tūkst. arba kas penktas (20,3%) Lietuvos gyventojų buvo sulaukę 60 metų ir vyresnio amžiaus. Prognozuojama, kad 2050 m. pradžioje pagyvenusių žmonių Lietuvoje bus 34,6%, taigi Lietuvoje, kaip ir kitose Europos šalyse, vyksta gyventojų senėjimo procesas, kasmet pensininkai sudaro vis didesnę visuomenė dalį.
Tačiau 2003 m. Statistikos departamento atlikta santykinio skurdo analizė parodė, kad santykiniame skurde (vartojimo išlaidos neviršijo 50% vartojimo išlaidų) gyveno net 23 procentai pensininkų.
Nors nuo 2005 m. liepos 1 d. socialinio draudimo bazinė pensija ir pakilo iki 200Lt (vidutinė liko 371,6 Lt), jos dažniausiai neužtenka net būtiniesiems poreikiams (maistas, vaistai, drabužiai) patenkinti. Pagrindinis pensininkų pajamų šaltinis skiriamas mokesčiams sumokėti ir galimybė dalį pensijos skirti laisvalaikio praleidimui yra minimali arba jos iš viso nėra.
Laiko panaudojimo tyrimo rezultatai parodė, kad pagyvenę žmonės daugiausia laiko praleidžia vieni, mažai bendrauja, mažiau laiko skiria aktyvioms poilsio formoms, kultūros renginiams ir iš viso namuose ar prie namų praleidžia 90% paros laiko, nuolat jaučia vienatvę, dažnai kyla įvairių psichologinių problemų.
Tauragės apskrityje, kurioje pensininkų skaičius yra vienas...
Šį darbą sudaro 4205 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!