Ekonominis gyvenimas savaime netapo globaliniu. Kiekviena firma auga ir stiprėja pereidama tam tikrus savo brandos etapus. Tarptautinių kompanijų atsiradimas ir plėtra – tai eilinės, “paprastos” firmos organizavimo plėtros padarinys.
Kiekviena šalis atsižvelgdama į savo specifiką, suformavo skirtingus tiesioginių užsienio investicijų apibrėžimus ir jų apskaitos metodinius pagrindus (pirminiai duomenys, jų skaičiavimo metodika, surinkimas, apdorojimas ir pan.). Daugelyje Europos ir viso pasaulio valstybių tiesioginių užsienio investicijų sąvokos turinio etalonu parinktas detalus pradinis tiesioginių užsienio investicijų apibrėžimas, kurį rekomenduoja Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (OECD).
Lietuvoje naudojami keli užsienio kapitalo investavimo būdai: tiesioginės investicijos steigiant įmones, perkant veikiančių įmonių akcijas, ir netiesoginės – teikiant kreditus bei paskolas Lietuvos ekonomikai restruktūrizuoti bei gamybai modernizuoti.
Investuoti užsienio kilmės kapitalą turi teisę užsienio valstybių įmonės. Ne Lietuvos piliečiai bei užsienyje nuolat gyvenantys asmenys be Lietuvos pilietybės. Pirmoji bendra su užsienio partneriu Lietuvos – Vengrijos įmonė “Liettara – Volanpak” buvo įsteigta dar 1987 metais.
Investiciniai procesai Lietuvoje pagyvėjo tik atkūrus Lietuvos nepriklausomybę ir priėmus svarbiausius ūkinę veiklą reguliuojančius įstatymas. Užsienio kilmės kapitalą ir jo investavimą Lietuvos Respublikos reglamentuoja Lietuvos Respublikos užsienio kapitalo investicijų Lietuvos Respublikos įstatymas (1995 06 13 Nr. – 1-938).
Dvišalės sutartys dėl investavimo skatinimo ir abipusės apsaugos; Lietuvos respublikos užsienio kapitalo investicijų įstatymas bei kiti teisiniai aktai, reguliuojantys muitus, mokesčius, santykius su finansų ir kontrolės organais, bei nustatantys ginčų nagrinėjimo tvarką; kiti Lietuvos Respublikos įstatymai ir teisės aktai, ginantys užsienio investuotojo teises ir interesus.
Šiame darbe analizuosime tarptautinių firmų organizavimo plėtros ypatumus, remdamiesi V.Navicko, G.Samuolio, E.Bartkaus ir kt. Autorių mokslo darbais.
Įvairios tarptautinės firmos yra skirtingų internacionalizavimo proceso lygmenų. Pagal tai jas galime sisteminti ir suklasifikuoti į 4 grupes:
1. Internacionalinės firmos;
2. Transnaconalinės firmos;
3. Multinacionalinės firmos;
4. Supranacionalinės, arba globalinės, firmos.
Internacionalinė firma – tai paprasčiausia tarptautinė firma, eilinė nacionalinė firma, kuri savo veiklą vysto ne tik kokios nors konkrečios šalies viduje, bet ir už jos ribų. Kitose valstybėse ji perka žaliavas ar jau...
Šį darbą sudaro 4165 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!