Vilnius 2009 m.
Pasaulyje nėra nei vienos valstybės, gebančios aprūpinti savo šalies piliečių vien tik iš vidinių resursų. Būtent dėl šios priežasties valstybės tarpusavyje bendradarbiauja, ir jau nuo seniausių laikų žmonijai yra žinomi prekių mainai - pirmykštėse visuomenėse jos dažniausiai vyko tarp vienos bendruomenės narių; žmogaus praktinei ir kultūrinei veiklai tobulėjant, plėtėsi ir santykiai tarp bendruomenių, valstybių. Taip palaipsniui atsirado sąlygos prekių mainams tarp valstybių atsirasti, t.y. tarptautinės prekybos pagrindams formuotis. Šiandiena tarptautinė prekyba užima svarbią vietą daugybės valstybių ekonomikos sistemoje. Taip pat pastebimas tarptautinės prekybos vystymasis, naujų tendencijų, reiškinių atsiradimas - naujų tarptautinių prekybos korporacijų kūrimasis, naujų įstatymų, reglamentuojančių tarptautinę prekybą, priėmimas, šalių sandorių sudarymas ir t.t.
Tarptautinė prekyba - prekių pirkimo-pardavimo procesas, vykdomas tarp skirtingose šalyse esančių pirkėjų, pardavėjų bei tarpininkų, lydimas didelio kiekio dokumentų. Jie skiriasi savo turiniu, forma, kitais reikalavimais, nes yra susiję su atskaitomybės tarp šalių paskirstymu ir sudaro dokumentinio atsiskaitymo pagrindą.
Vykdant pirkimo ir pardavimo, eksporto ir importo, tranzito operacijas, atsižvelgiant į sąlygas, susiklosčiusias prekybos tradicijas ir kitus ypatumus, naudojama daugiau ar mažiau dokumentų. Svarbiausi prekių dokumentai: sąskaitos faktūros, sąskaitos - proformos, PVM sąskaitos faktūros, tarptautinės agentų ekspeditorių, federacijos konosamentai, sutrumpinti konosamentai įvairūs važtaraščiai, pašto kvitai, uosto dokumentai, pavojingų krovinių išsiuntimo orderiai, vežėjų eksporto deklaracijos, importuojamų žemės ūkio ir maisto produktų veterinariniai arba fitosanitariniai sertifikatai, prekių kokybės sertifikatai, prekių kilmės sertifikatai ir kiti dokumentai. Pagrindiniai dokumentai, be kurių gabenamos prekės negalėtų kirsti kitų valstybių sienų, yra sąskaita (invoice) ir transporto dokumentas. Šio darbo tikslas apžvelgti tarptautinės teisės pirkimo – pardavimo sutartis, jų ypatumus ir bruožus.
Jungtinių tautų konvencija dėl tarptautinio prekių pirkimo – pardavimo sutarčių nustato vienodas sutarčių sudarymo taisykles ir vienodai reguliuoja pirkėjo ir pardavėjo teises ir pareigas. 1980 m. Jungtinių Tautų Vienos konvencija dėl tarptautinio prekių pirkimo-pardavimo sutarčių įsigaliojo 1996 m. vasario 1 d.
Jungtinių Tautų Vienos konvencijos dėl tarptautinio prekių pirkimo- pardavimo sutarčių 1 straipsnį, ši...
Šį darbą sudaro 1842 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!