1990 m. nepriklausomybę atgavusi Lietuva tapo savarankiška bei aktyvia tarptautinių santykių dalyve. Įpusėjus antrajam nepriklausomybės dešimtmečiui Lietuva jau yra daugelio įtakingų tarptautinių organizacijų (JTO, NATO ir kt.) narė, aktyviai palaiko ryšius su kitomis valstybėmis pasirašydama tarptautines sutartis, tarpininkaudama sprendžiant tarp kitų šalių iškilusius ginčus, kartu su kitomis valstybėmis palaikydama taiką problematiškiausiuose pasaulio kraštuose, steigdama diplomatines atstovybes ar konsulines įstaigas ir kt.
Formuojant valstybės užsienio politiką svarbu yra ne tik aktyviai bendrauti ir bendradarbiauti su kitomis valstybėmis, bet ir žinoti, kokiomis taisyklėmis vadovaujantis šis bendradarbiavimas turi būti palaikomas, gerbti ir laikytis nuo seno tarptautinėje bendruomenėje susiklosčiusius papročių.
Tarptautinės teisės dalyko tikslas – supažindinti studentus su susiklosčiusia tarptautine praktika, tarptautine teisine terminologija, šiuolaikinę tarptautinę teisę reglamentuojančiais teisės aktais, išmokyti juos taikyti praktikoje, ugdyti studentų gebėjimą analizuoti ir vertinti situacijas tarptautinės teisės požiūriu.
Šio konspekto tikslas – apibendrinti gausią tarptautinės teisės dalyko medžiagą ir ją suprantamai pateikti studentams.
1) Apibrėžti ir išaiškinti tarptautinės teisės ir tarptautinės sistemos sąvokas, išskirti svarbiausius tarptautinės teisės bruožus.
2) Apibūdinti tarptautinėje praktikoje susiklosčiusį tarptautinės ir vidaus teisės santykį.
3) Atskleisti tarptautinės teisės normos, tarptautinės teisės šaltinio sampratas bei klasifikaciją, pateikti konkrečių tarptautinės teisės šaltinių rūšių ir jų reikšmės tarptautinėje praktikoje analizę.
4) Apibrėžti tarptautinės teisės principų sampratą ir klasifikaciją, pateikti pagrindinių tarptautinės teisės principų analizę.
5) Supažindinti studentus su pagrindiniais tarptautinės teisės subjektais, jų tarptautinio teisinio subjektiškumo pagrindais ir ypatumais.
6) Išaiškinti tarptautinės teisinės atsakomybės sampratą, rūšis, subjektus, aplinkybes, pašalinančias valstybių veiklos neteisėtumą, individų tarptautinės baudžiamosios atsakomybės pagrindus ir įgyvendinimo tvarką.
7) Supažindinti studentus su tarptautinių sutarčių samprata, klasifikacija, išskirti ir apibūdinti pagrindinius tarptautinių sutarčių sudarymo etapus, įsipareigojimo pagal tarptautinę sutartį būdus, išaiškinti teisines tarptautinių sutarčių sustabdymo ir nutraukimo pasekmes.
8) Supažindinti studentus su pagrindinėmis diplomatinės atstovybės, jos darbuotojų ir konsulinės įstaigos bei jos darbuotojų veiklą reglamentuojančių teisės aktų nuostatomis, apibūdinti šiuolaikinės diplomatinės ir konsulinės teisės raidos tendencijas.
9) Supažindinti studentus su pagrindiniais tarptautinės jūrų teisės terminais ir šią tarptautinės...
Šį darbą sudaro 64945 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!