Konspektai

Tarptautinė teisės paskaitų teorija

10   (2 atsiliepimai)
Tarptautinė teisės paskaitų teorija 1 puslapis
Tarptautinė teisės paskaitų teorija 2 puslapis
Tarptautinė teisės paskaitų teorija 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1.1.Pagrindiniai tarptautinės viešosios (tarptautinės teisės) teisės bruožai.
TPT – tai sutartinių ir paprotinių tarptautinės teisės normų visuma, reglamentuojanti tarptautinius santykius tarp tarptautinės teisės subjektų, atsirandančius valstybių valių derinimo procese.Ji neturinti aukščiausios valdžios, centralizuotos prievartos naudojamos sistemos ir 3 svarbiausių funkcijų: įstatymų leidyba, įstatymų įgyvendinimas, teisėtumo užtikrinimas, tradiciškai patikėtų centriniams organams. Tarptautinės viešosios teisės bruožai:1.įstatymų leidimo valdžios nebuvimas;2.tarptautinės teisės šaltinių ypatybės. Šaltiniai:•tarptautinės konvencijos;•tarptautinis paprotys (bendroji valstybių praktika);•bendri teisės principai (pradmenys, idėjos, vertybinės orientacijos);•teismų ir arbitražų sprendimai, doktrinos;•tarptautinių organizacijų rekomendacijos.
Tarp šaltinių nėra hierarchijos.3.centralizuotos vykdomosios valdžios nebuvimas.4.Bendros privalomos kompetencijos teisminio organo nebuvimas.Jungtinių Tautų tarptautinis teisingumo teismas (Maga).ES Teisingumo teismas (Liuksemburgas).Europos žmogaus teisių teismas (Strasbūras).5.Subjektų ypatumai. Tai asmenys, kurie veikia viešojoje tarptautinėje teisėje, pagrinde – tai valstybės. 6.Normų laikymosi užtikrinimo ypatybės.7.Tarptautinės teisės normų privalomumas.
1.2.Tarptautinės ir nacionalinės (vidaus) teisės santykis.
TPT yra vidaus (nacionalinės) teisės da­lis. Ji yra tarptautinė tik tuo atžvilgiu, kad reguliuoja santykius, turinčius užsienio elementą. Kadangi kiek­viena valstybė nustato savo kolizines normas, todėl pasaulyje nėra vie­nos TPT ir kiekviena valstybė turi savo TPT. Tačiau yra ir visoms valstybėms bendra tarptautinė teisė - tai tarptautinė viešoji teisė. Nors TPT nėra laikoma tarptautinės viešosios teisės dalimi, tačiau absoliučios, neper­žengiamos ribos tarp jų taip pat nėra. Atvirkščiai, tarp tarptautinės pri­vatinės ir tarptautinės viešosios teisės yra susiklostęs glaudus keliais as­pektais pasireiškiantis ryšys.Nacionalinė teisė galioja toms valstybėms, kurios yra apibrėžtos teritorija. Tarptautinė teisė grindžiama abipusiškumu ir koncensumu.Teorijos:• dualistinė;• monistinė.Dualistinė: tarptautinė ir nacionalinė teisė yra dvi atskiros sistemos, kurios tarpusavyje nesąveikauja.
Monistinė: tarptautinė ir nacionalinė teisė yra vienos sistemos atskiros dalys, kurios tarpusavyje yra susijusios.
Tarptautinės teisės svarbiausias bruožas – valstybė tarptautinio pažeidimo atveju nesiremtų nacionaline teise.
Skirtumai nuo nacionalinės Paskirtis ir prigimtis: 1. Reguliuoja santykius tarp suverenių valstybių;2. Nesuteikia jokiam subjektui viršvalstybinės valdžios; 3. Nėra grindžiama subordinacijos principu; 4. Turi koordinacinį pobūdį, yra decentralizuota ir labiau priklauso nuo individualių subjektų valios; Panašumai: TPT remiasi TVT principais: abipusiškumo, valstybių tarpusavio pripažinimo, valstybių su­verenios...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 7135 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (7135 ž.)
Darbo duomenys
  • Tarptautinės teisės konspektas
  • 3 psl., (7135 ž.)
  • Word failas 164 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt