Intelektas (lot intellektus - suvokimas, prasmė) – žmogaus sugebėjimas mąstyti, protas, protingumas. Intelektinės veiklos išradėju ir pradininku laikomas Tomas Edisonas (1847-1931).
Intelektinė nuosavybė apima šiuos objektus: autorių teisių objektus (meno, literatūros ir mokslo kūrinius, įskaitant kompiuterių programas ir duomenų bazes), pramoninės nuosavybės objektus (patentus, išradimus, prekių ženklus, pramoninį dizainą), know-how (gamybos, komercijos, technologijų paslaptis) ir kitus pramoninės nuosavybės objektus.
Intelektinės veiklos rezultatai – ne tik literatūros bei meno kūriniai, bet ir mokslo veikalai, techninės kūrybos rezultatai, artistų vaidyba, muzikos kūriniai, fotonuotraukos ir kt. Vystantis meninei, mokslinei ir techninei kūrybai, gausėja protinės veiklos rezultatų. Todėl sukurtos specialios teisės normos, reguliuojančios visuomenės santykius, susijusius su vienokiais ar kitokiais žmogaus kūrybos rezultatais. Dabar žmonės įvairiose gyvenimo sferose nuolat susiduria su šiomis normomis, saugančiomis autorių moralines (neturtines) ir materialines (turtines) teises.
- patentų teisės normas.
Patentų teisės normomis reguliuojami visuomeniniai neturtiniai ir turtiniai santykiai, atsirandą sukūrus išradimą, naudingąjį modelį, pramonės dizainą ar kitą pramonės nuosavybės objektą. Pagal šias normas pramonės nuosavybės objektai teisiškai saugomi ribotą laiką (15-20 metų) ir ši teisinė apsauga užtikrinama tik po to, kai jie nustatyta tvarka įregistruojami valstybės patentų tarnyboje, paskelbiami oficialiuose šių tarnybų biuleteniuose ir autoriams išduodami apsaugos dokumentai - patentai arba liudijimai. Norint pramonės nuosavybės objektus teisiškai apsaugoti užsienyje, reikia kiekvienoje valstybėje ar valstybių patentinėje sąjungoje pateikti patentines paraiškas jų patentų tarnyboms ir gauti apsaugos dokumentus. Autorių ir pareiškėjų teisės saugomos, jei per visą valstybėje galiojantį apsaugos laiką periodiškai mokamas nustatytas valstybinis mokestis.
Patentologija nagrinėja techninės kūrybos procesą, jos motyvaciją, metodus, rezultatų autorystės, prioriteto, taip pat išradimų, naudingųjų modelių ir pramonės dizaino, prekių bei paslaugų ženklų, firmų vardų ir kitų pramonės nuosavybės objektų teisinės apsaugos ir realizavimo, patentinio grynumo, patentinės informacijos, patentavimo bei licencijavimo veiklos organizavimo ir planavimo bei kitas išradybos problemas.
TARPTAUTINĖS PATENTINĖS SUTARTYS
Tarptautinių problemų kilo pasirodžius pirmiesiems patentų įstatymams ir susidarius galimybei gauti monopolines teises tam tikrą laiką naudoti techninius tobulinimus -...
Šį darbą sudaro 4959 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!